זירת האירוע, היום
צילום: רויטרס

גורמים בישראל: לא סביר שאיראן מאחורי הפיצוץ

שגריר ישראל בהודו בריאיון לכאן 11: "כשליחים של ישראל אנו מהווים מטרה, זו תקופה של עירנות גבוהה"
גילי כהן
29 בינואר 2021
20:19

שגריר ישראל בהודו, רון מלכא, אומר בריאיון לכאן חדשות כי הפיצוץ שהיה אחר הצהריים לא הרחק מבניין השגרירות בניו דלהי היה ניסיון לפיגוע טרור. בפיצוץ לא נפגע איש ולא נגרם נזק לבניין. נזק נגרם לשלושה כלי רכב שחנו בקרבת השגרירות. בישראל סבורים כי המטען שהתפוצץ מאולתר וחובבני, וכי לא סביר שאיראן אחראית לו. 

בריאיון לירון דקל בכאן 11 הוסיף מלכא כי במבנה שהה בשעת האירוע צוות מצומצם. עוד הוא אמר כי "מדובר בתקופה של עירנות יותר גבוהה ומוכנות יותר גבוהה בגלל כל מיני אירועים, אנחנו זוכרים ששגרירויות ונציגויות היוו מטרות".

"כשליחים של המדינה, אנו יודעים שאנחנו משמשים מטרה לאויבינו", אמר מלכא. "הפעלנו נוהל חירום, וכל הנציגויות בהודו בכוננות עליונה". בעקבות הפיצוץ תוגברה האבטחה סביב שגרירות ישראל בניו־דלהי וליד הקונסוליה במומביי.

בְּשיחת־טלפון עם שר החוץ אשכנזי הבטיח שר החוץ ההודי ג'אישנקר כי הרשויות בארצו ערבות לביטחון השליחים הישראלים, וימשיכו לפעול בנחישות לאיתור כל המעורבים בפיצוץ. היועץ לביטחון לאומי של הודו שוחח בטלפון עם ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן־שבת, ומסר באמצעותו עדכון לראש הממשלה בנימין נתניהו על חקירת הפיצוץ. 

תגיות:
הודו