-
צילום: מארק נוימן, פלאש 90

מדי א' כומתה וזום: לראשונה – צה"ל מעביר טירונות מרחוק

פרסום ראשון: בעקבות הידבקות בקורונה של 48 חיילות ואנשי סגל בקורס ת"ש בבה"ד 11 – הוחלט לשלוח את הטירוניות הביתה ולהעביר שיעורים בנושאים ערכיים ומקצועיים דרך הזום. צה"ל: החניכות ישלימו את התכנים המחייבים עם חזרתן ליחידה
כרמלה מנשה
30 בינואר 2021
17:55

לראשונה בצה"ל: חיילות יעברו טירונות מהבית דרך הזום, כשהן לבושות במדי א', עם שיער אסף וכומתה - כך פורסם היום (שבת) לראשונה בכאן חדשות. הטירוניות התגייסו ב-18 בינואר ויועדו לקורס ת״ש בבה״ד 11. לאחר שאחת מהן אומתה כחולת קורונה בוצעו בדיקות לכלל הטירוניות והסגל והתגלו עוד 48 חולי קורונה. 

כדי להמשיך את רצף הקורס הוחלט לשלוח את הטירוניות לבתיהן ולהעביר את הטירונות בבית. עיקר הפעילות שהן עוברות היא שיעורים בנושאים ערכיים ומקצועיים בסיסיים כמו שילוב ראוי, הטרדות מיניות ועוד. התכנים שמועברים אינן מסווגים ועוברים דרך הזום. הטירוניות מקבלות קישור של השיעורים ומחוייבות לעמוד בתנאים מסויימים, כמו לבישת מדי א' עם תג יחידה, תג שם וכומתה, שיער אסוף, הומצאות בסביבת לימוד נוכחה ועם כלי כתיבה.

גורמים בצה"ל מסרו: "תכני הטירונות המחייבים הכשרה פרונטלית – שיעורי נשק, מטווחים ותכנים של עזרה ראשונה – יתבצעו כשהקורס יחזור ליחידה. תכני הקורס לא ייפגעו, והחניכות ישלימו את התכנים המחייבים עם חזרתן ליחידה. בה"ד 11 שם דגש על שמירת הרציפות התיפקודית והמסגרות שנמצאות בבידוד, ולכן החיילות משתתפות בלו"ז פעיל ובקשר מתמיד עם הסגל".

תגיות:
צה"ל