בני ברק, בשבוע שעבר
צילום: שאול חדד

בן 16 מואשם בהצתת האוטובוס בבני ברק

בכתב האישום צויין שהנער יידה אבנים אל האוטובוס, תקף את הנהג והניח קרטונים בוערים על מושבי הנוסעים. נהג האוטובוס נפגע באורח קל באירוע
דניאל אלעזר
31 בינואר 2021
16:02
עודכן ב 08 פברואר 14:37

כתב אישום הוגש היום (שני) לבית המשפט לנוער בתל אביב נגד נער בן 16, שהיה מעורב בהצתת אוטובוס של חברת "אפיקים" בעימותים שפרצו בבני ברק לפני כשבועיים. הנער מואשם בין השאר בתקיפה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והצתה. 

לפי כתב האישום הנער, עבר בין מספר מוקדי התפרעות בבני ברק בליל האירוע ולקח בהן חלק פעיל. הוא יידה אבנים על חלון אוטובוס שנחסם על-ידי מתקהלים, סייע לאחר לתלוש את מטף הכיבוי של האוטובוס ולרסס באמצעותו בתוך כל הרכב ואף תלש חלק המשמש לכיסוי תא הדלק של האוטובוס. 

בהמשך, הנער ואנשים נוספים תקפו את נהג האוטובוס ועובר אורח שניסה לסייע לו. הם ערמו קרטונים סמוך לאוטובוס, הציתו אותם והניחו אותם ברחבי האוטובוס. הנהג נפצע באורח קל ופונה לקבלת טיפול בבית חולים.

לאחר האירוע נפתחה חקירה במחלק הנוער במשטרת בני ברק והחוקרים הצליחו לאתר את הנער. בתחקיר האירוע עלה שכוחות הכיבוי סברו שההודעה על ההצתה היא תלונת סרק, והמתינו זמן ארוך לליווי משטרתי, שלא הגיע. בחברת "אפיקים" אמרו שהכבאים התעכבו שעה ארוכה, עד שבאו לכבות את כלי הרכב הבוער.

אייל ציפורי, נהג האוטובוס שנפגע במהומות בבני ברק, סיפר בריאיון לכאן רשת ב לפני כשבוע על האירועים, ואמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן: "לא יודע איך אני בחיים עכשיו. זרקו אבנים, וניפצו את הדלת והחלונות. אחד מהפורעים נכנס לאוטובוס והתחיל לבעוט בי ולתת בוקסים". ציפורי הוסיף: "כרגע אני לא חוזר לנהוג, לזה פיגוע לכל דבר".

האזינו לריאיון עם נהג האוטובוס אייל ציפורי בכאן רשת ב

"מד"א הגיעו מהר. שני פרמדיקים הוציא. פחדתי מוות לצאת מהאוטובוס לאמבולנס. הרגשתי שאני בכפר ערבי ורוצים להוציא את הזעם עליי. זה מחזה מחריד. שני חובשים הגיעו והוציאו אותי", סיפר ציפורי. "לא מאמין שאחזור לבני ברק. עברתי טראומה לא קלה, אין לי חשק גם לשרת אותם".