נתב"ג
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ועדת החוקה אישרה: כל הנכנסים לישראל יחוייבו בבידוד במלונית

כפי שפורסם בכאן חדשות: במשרד הבריאות בודקים את ביטול הפטור מבידוד למחוסנים שחוזרים מחו"ל • דוח אמ"ן: נעצרה הירידה בהדבקה שזוהתה בימים האחרונים – התחלואה ממשיכה בהיקף גבוה
זאב קם
01 בפברואר 2021
12:37
עודכן ב 14:02

ועדת החוקה אישרה היום (שני) את התקנות שקובעות שכל מי שנכנס לישראל יהיה חייב בבידוד במלונית. במשרד הבריאות בודקים גם את ביטול הפטור מבידוד למחוסנים שחוזרים מחו"ל, כפי שפורסם בכאן חדשות אמש.

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, התייחסה לנושא היום בדיון בוועדת החוקה ואמרה: "אנחנו רואים מקרים של אנשים שחזרו מחו"ל ונדבקו לאחר שחוסנו ולכן אנחנו עושים הערכה מחודשת על כל העניין". עוד היא הוסיפה: "אנחנו חושבים על זה כי יכולה להיות תחלואה גם למחוסנים, ומאחר שאנחנו לא רוצים שייכנסו מוטציות שהן יותר מדבקות".

בד בבד, דוח מרכז המידע של אגף המודיעין שפורסם היום מצביע על עלייה "גדולה מאוד" בהיקף התחלואה בנגיף הקורונה בימים האחרונים, שבאה עד לכדי עצירת המגמה החיובית במאבק בנגיף. בדוח התייחסו לשינוי בזהות החולים שמצבם קשה, שבחודש ינואר רבים הצעירים בהם, וייחסו אותו לחיסונים. אולם, בדוח ציינו כי "בשלב זה, בשל היקף התחלואה הנרחב, שינוי תמהיל החולים אינו מביא לבלימה בתחלואה הקשה".

משדר מיוחד בסדר יום: שאלות ותשובות על הנגיף

אילו תופעות לוואי חדשות הופיעו בעקבות החיסון? מה ממליצים עבור נשים בהיריון? האם נשים מניקות יכולות להתחסן? האם שני מחוסנים יכולים לאכול ביחד באותו חדר? האם אדם שקיבל מנת חיסון ראשונה ולאחר מכן נדבק בקורונה, יחוסן במנה השנייה? ומתי נוכל לשוב ולחבק את הורינו?

התוכנית סדר יום עם קרן נויבך ייחדה את משדרה היום לשאלות המאזינים בנוגע לנגיף קורונה, שהופנו לד"ר בעז לב, ראש צוות הטיפול במגיפות במשרד הבריאות וד"ר מיכל שטיין, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים הלל יפה וראש החוג למחלות זיהומיות בילדים.

צפו במשדר השאלות והתשובות של סדר יום