-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכיר במשטרה על ההלוויות ההמוניות אתמול: "איפה המנהיגים?"

ראש מדור חקירות, סנ"צ זיו שגיב: "מצפים שהמשטרה תהיה היחידה שתאכוף את ההנחיות". ממונה הקורונה גינה את האירועים: "אני קורא למנהיגים למנוע זאת ולמשטרה לאכוף" • 531 בני אדם מבני ה-60 ומעלה שחוסנו במנה השנייה נדבקו בקורונה
ערב ערב
01 בפברואר 2021
17:24
עודכן ב 17:58

ראש מדור חקירות במשטרה, סגן ניצב זיו שגיב, מתח היום (שני) ביקורת בריאיון לגאולה אבן בתוכנית "ערב ערב", על ההתנהלות סביב ההלוויות ההמוניות שהתקיימו אמש בירושלים. "מצפים שהמשטרה תהיה היחידה שתאכוף את ההנחיות", אמר סנ"צ שגיב. "איפה המנהיגים? לא ראיתי גינויים שלהם על ההפרות בהלווייה אתמול. כשאנחנו באים לאכוף אירוע כזה - אנחנו צריכים לחשוב על היום שאחרי". 

גם ממונה הקורונה, הפרופסור נחמן אש, גינה הערב בתדרוך לעיתונאים את ההלוויות ההמוניות אתמול בירושלים ואמר: "אני קורא למנהיגים למנוע זאת ולמשטרה לאכוף".

על מבצע החיסונים עדכן פרופסור אש ש-531 בני אדם מבני ה-60 ומעלה שחוסנו במנה השנייה נדבקו בקורונה. 258 בני אדם מתחת לגיל 60 נדבקו בנגיף לאחר שחוסנו. עד כה חוסנו בישראל כשלושה מיליון בני אדם, בהם כ-180 אלף במנה שנייה. ממונה הקורונה התריע כי "בנקודת הזמן הזו אנו מתמודדים עם עצירה בירידה בתחלואה". 

על האפשרות של פתיחת מערכת החינוך הוסיף פרופסור אש: "אנחנו רוצים לחדש את הלימודים ובוחנים את המתווה המדויק יחד עם משרד הבריאות. אני מקווה שנמצא את האיזון גם באזורים האדומים ונשמור על בריאות התלמידים". ממונה הקורונה הביע גם חשש המתפשטות המוטציה הבריטית, ששכיחותה גבוהה יותר בקרב אוכלוסייה צעירה.

בכיר במשרד הבריאות: "פתיחת המסחר - עבודה בעיניים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס היום את בכירי משרד הבריאות לדיון על מתווה היציאה מהסגר. גורם במשרד אמר לקראת הישיבה שבמצב של היום, ש-65% מהערים אדומות וכתומות, "כמעט בלתי אפשרי לפתוח מסחר, זה לעבוד על עצמנו בעיניים". 

הדברים מגיעים ברקע דרישת חלק משרי הממשלה, בהם שרי כחול לבן ומשרד האוצר, לפתוח את המסחר לפחות באופן חלקי כבר בשלב הראשון של היציאה מהסגר. במשרד הבריאות מתכוונים להציג הצעה לפתיחה מצומצמת של יציאה מהסגר, בין השאר בשל העובדה שהתחלואה כרגע סטטית.

בהכנת הידיעה השתתפו אורלי אלקלעי ועמיחי שטיין