-
חן לאופולד פלאש 90

המלצת משרד הבריאות המסתמנת: פתיחה מצומצמת של הגנים בלבד

עוד ימליצו על פתיחה של מקומות עבודה ללא קהל בלבד. הדברים יובאו בדיון שמקיים היום נתניהו עם עם בכירי מערכת הבריאות על תוכנית היציאה מהסגר • בכיר במשרד הבריאות: חזרה לא איטית וזהירה לשגרה – דרך בטוחה לסגר רביעי
גילי כהן, קטי דור ומשה שטיינמץ
01 בפברואר 2021
20:38
עודכן ב 20:44

המלצת משרד הבריאות המסתמנת בנוגע למתווה היציאה מהסגר תהיה להביא לפתיחה מצומצמת של הגנים בלבד ומקומות העבודה ללא קהל - כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב. ההמלצה תובא בדיון שמקיים היום ראש הממשלה בנימין נתניהו עם בכירי מערכת הבריאות על תוכנית היציאה מהסגר.

עם זאת, הנושא עדיין נתון למשא ומתן וטרם התקבלה החלטה. השרים יואב גלנט ויולי אדלשטיין הם אלו שצפויים לסכם ביניהם על פתיחת מערכת החינוך לקראת ישיבת הממשלה ביום רביעי. נתניהו צפוי לדרוש בה שוב להאריך את הסגר, למרות ההתנגדות של כחול לבן. גורמים המעורים בנושא אומרים כי אם לא תהיה ירידה במספר החולים שמצבם קשה, משרד הבריאות יבקש להאריך את הסגר שוב. 

במשרד הבריאות מוטרדים מהיציאה מהסגר, ומבינים שהיא נעשית כי אין ברירה. במשרד מזהים עייפות בקרב האוכלוסייה מהסגר, המשמעת להנחיות יורדת ויש חשש שהציבור לא יעמוד בימי סגר נוספים. לכן, במשרד הבריאות מתעקשים שהיציאה תהיה איטית ומדודה.

בכיר במשרד אמר לכאן חדשות: "הקרב הבא שלנו הוא על פתיחה מדורגת וזהירה, אחרת נטבע בגל תחלואה". הבכיר הזהיר כי "אם נשבור את עקרון הזהירות ביציאה – זוהי דרך בטוחה לסגר רביעי בתוך כמה שבועות".

נתון נוסף שמדאיג את מערכת הבריאות הוא מספר המונשמים, שהגיע לכ-1,200. יו"ר איגוד מנהלי היחידות לטיפול נמרץ, ד"ר ירון בר לוי מבית החולים רמב"ם, טען היום: "המערכת על הקצה. יש מאות חולים שזקוקים למיטת טיפול נמרץ ולא מקבלים אותה – לאו דווקא חולי קורונה – וזה מצב מאוד מסוכן".

לאחר שביקר את האכיפה בהלוויות ההמוניות: ממונה הקורונה נפגש עם קציני משטרה 

אחרי שביקר את המשטרה על אי האכיפה בלוויות ההמוניות בירושלים: ממונה הקורונה הפרופסור נחמן אש נפגש הערב בזום עם קציני משטרה, בהם קציני האג"מ במחוזות השונים, האחראים על מבצעי אכיפת הפרות הקורונה. בתדרוך שקיים היום אמר פרופסור אש כי "המשטרה צריכה לעשות הכול כדי למנוע התקהלויות כאלו, ואני מצפה שהיא תמצא את הדרכים לכך". 

מוקדם יותר, ראש מדור חקירות במשטרה סגן ניצב זיו שגיב, מתח ביקורת בריאיון לגאולה אבן-סער בתוכנית "ערב ערב" על ההתנהלות סביב ההלוויות ההמוניות. "מצפים שהמשטרה תהיה היחידה שתאכוף את ההנחיות", אמר סנ"צ שגיב. "איפה המנהיגים? לא ראיתי גינויים שלהם על ההפרות בהלווייה אתמול. כשאנחנו באים לאכוף אירוע כזה - אנחנו צריכים לחשוב על היום שאחרי".