נמל התעופה בן גוריון
צילום: פלאש 90

סגירת נתב"ג: טיסות החילוץ הראשונות יצאו היום

את הטיסה תפעיל חברת ישראייר והיא מלאה לחלוטין - מאה ושישים נוסעים • "חוק נתב"ג" יגיע לכנסת בימים הקרובים כדי לאפשר סגירות נוספות בהמשך • שטייניץ בכאן רשת ב: "סגור שדה תעופה זה דבר קשה – חייבים להגן על בריאות הציבור"
שרון עידן וזאב קם
02 בפברואר 2021
07:57

טיסת החילוץ הראשונה תצא לפרנקפורט היום (שלישי) בשעה 14:00 ותבוצע על ידי חברת ישראייר. בטיסה רשומים קרוב ל-160 נוסעים. טיסת החילוץ הראשונה לישראל תצא ב-20:00 לתל אביב והיא מלאה לחלוטין. בתוך כך, הממשלה מתכוונת להביא בימים הקרובים לכנסת את "חוק נתב"ג" שיאפשר לסגור את נמל התעופה לתקופה ארוכה, כנראה לכמה שבועות. לפי גורמים בכירים בממשלה, החוק גם יאפשר לסגור את נתב"ג לסירוגין לתקופות נוספות בהמשך – גם לאחר שייפתח מחדש. 

השר יובל שטייניץ, העומד בראש ועדת החריגים לכניסה לישראל, התייחס לנושא ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "לסגור שדה תעופה זה דבר קשה ולכאורה גזרה לא הוגנת למי שנשאר בחוץ, אבל זה זמני. חייבים להגן על בריאות הציבור. גם מדינות אחרות באירופה סגרו את הגבולות כדי להגן על עצמן ממוטציות". 

הוא הוסיף: "כרגע אנחנו בתקופת ביניים עד שהחוק יאושר. קבעתי שישה קריטריונים בהם מי שזקוק לטיפול רפואי דחוף, מי שקרוב משפחתו מדרגה ראשונה נפצע בתאונה ומאושפז בארץ ועובד חיוני לתפקוד מערכות חיוניות במדינה". 

ההחלטה להביא את חוק נתב"ג מגיעה בעקבות דרישה של היועמ"ש מנדלבליט שלא הסכים לאשר את סגירת נתב"ג לתקופות ארוכות ללא חוק ייעודי שעוסק בנושא. הדחיפות באישור החוק תגרום לכך שהוא כנראה יעלה להצבעה כבר מחר בקריאה ראשונה בכנסת.

תגיות:
נתב"ג