גן ילדים בירושלים, ארכיון

מסתמנת הסכמה בין כחול לבן לליכוד: הגנים ישובו לפעילות בתחילת השבוע

מחלוקת בממשלה בנוגע להקלות נוספות, גנץ דורש: ביטול מגבלת המרחק, החזרת איסוף עצמי ממסעדות וחלק מהמסחר • בימים הקרובים גיל המתחסנים צפוי לרדת ל-30, משלוח חיסונים גדול יגיע בשבוע הבא לארץ • קופות החולים: היעד של רה"מ לחיסון 90% מבני ה-50 ומעלה – לא ריאלי
גילי כהן וקטי דור
02 בפברואר 2021
20:28
עודכן ב 04:57

הסכמה מסתמנת בין כחול לבן לליכוד: הגנים ישובו לפעילות בתחילת שבוע הבא. הקרב בממשלה היום (רביעי) הוא האם יהיו הקלות נוספות בסגר כבר ביום שישי, כפי שכחול לבן מבקשים. גנץ דורש את ביטול מגבלת המרחק והחזרת האיסוף העצמי וחלק מהמסחר, נתניהו ומשרד הבריאות מתנגדים לכך. אבל, לפי מקורות שמעורים בנושא, אם דרישות אחרות של גנץ ייענו, כמו למשל הצגת תכנית מפורטת ליציאה מן הסגר, לא מן הנמנע שבסופו של דבר תחילת ההקלות יתחילו רק בראשון.

בישיבה שהתקיימה אמש בין שר הבריאות יולי אדלשטיין לבין מנכ"לי קופות החולים, הודיע משרד הבריאות כי ידון היום בפתיחת החיסונים לגילאים נוספים. במהדורת חדשות הערב בכאן 11 דווח שאפשרות אחת היא להוריד את הגיל ל-30, או לפתוח את החיסונים לכולם בשבוע הבא. ההערכה היא כי בשבוע הבא יפתחו את החיסונים לכלל הגילאים. כמו כן דרשו קופות החולים ממשרד הבריאות לתת תמריצים למתחסנים באמצעות אישורי כניסה למלונות, ארועי תרבות וטיסות ולקדם במהירות את הדרכון הירוק כדי לנסות להגדיל את אוכלוסיית המתחסנים.