מתחסן נגד קורונה
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

פיקוד העורף: כשליש מהישראלים לא בטוחים שיתחסנו

פרסום ראשון: מסקר פנימי של פיקוד העורף עולה - 36% מהישראלים חוששים שהחיסון לא בטוח, אך רוב הציבור סומך על יעילותו נגד נגיף קורונה. 31% לא בטוחים כלל שיתחסנו, מתוכם 18% דיווחו שככל הנראה לא יעשו זאת
עמיחי שטיין
03 בפברואר 2021
07:34

לכשליש מהישראלים יש ספקות בנוגע לבטיחות החיסון נגד קורונה – כך עולה מסקר פנימי של פיקוד העורף שפרטיו פורסמו הבוקר (רביעי) בתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב. עוד עולה מהסקר כי 31% מהישראלים לא בטוחים כלל שיתחסנו, מתוכם 18% ענו שככל הנראה לא יעשו זאת. מהצד השני של המתרס, 69% מהישראלים דיווחו כי כבר התחסנו או שהם מתכוונים להתחסן.

לפי הסקר, 36% מהישראלים מטילים ספק בחיסון, מתוכם 25% חושבים שהוא בטוח במידה בינונית, וה-11% הנותרים טוענים כי אינו בטוח כלל. עם זאת, רוב הישראלים - 79% - חושבים כי שתי מנות הזריקה יעילות נגד הנגיף.

אמש ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יעד מבצע החיסונים הוא להגיע לחיסון של 90% מבני ה-50 ומעלה בתוך שבועיים. בד בבד, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, פרופסור גילי רגב-יוחאי, קראה להורים לילדים צעירים להתחסן לקראת פתיחת מערכת החינוך.

רגב-יוחאי העריכה שבתוך חודש יהיו מספיק מחוסנים וישראל תוכל לחזור לשגרה, בצל קורונה. לדבריה, "המוטציות שינו את התמונה. ברגע שיש זן כל כך מדבק צריך לחסן אחוז גבוה יותר באוכלוסייה כדי להגיע לחסינות עדר, אנחנו מדברים על יעד של לפחות 80% מחוסנים. היום חוסנו בערך רבע, זה נפלא, אבל אנחנו עוד רחוקים".