איציק שמולי

איציק שמולי הודיע: פורש מהחיים הפוליטיים

שר העבודה והרווחה שעזב באחרונה את מפלגת העבודה כתב בפייסבוק כי הוא לוקח פסק זמן מהפוליטיקה • יש עתיד חשפה את רשימתה לכנסת • חד"ש, בל"ד ותע"ל הגיעו להבנות בדבר התמודדות במסגרת רשימה משותפת, רע"מ של מנסור עבאס איננה חלק מהרשימה
יערה שפירא, זאב קם וערן זינגר
03 בפברואר 2021
09:11
עודכן ב 12:55

שר העבודה והרווחה איציק שמולי הודיע הבוקר (רביעי) על פרישה מהחיים הפוליטיים. ״החלטתי לקחת פסק זמן מהפוליטיקה כדי לשקול את המשך דרכי קדימה. אתפטר גם מתפקידיי בממשלה. מנהיגים צריכים לדעת גם להודות בטעותם ולקחת אחריות ולבי מורה לי שזהו הדבר הנכון לעשות״, כתב שמולי בפוסט בפייסבוק. שמולי עזב באחרונה גם את מפלגת העבודה לאחר שהודיע שלא יתמודד על ראשותה ועם זכייתה של מרב מיכאלי בפריימריז.

שמולי הוסיף כי לא חשב שנתניהו ישתנה כשהצטרף לממשלתו, "אך הייתי משוכנע שבזמן שמגפהקטלנית משתוללת והכלכלה מפורקת, זוהי באמת טובתה של המדינה. במבחן התוצאה זו הייתה טעות. מפלגת העבודה הייתה לי לבית, אבל יש לי ויכוח מהותי על העמדות ועל הדרך שהיא מציגה עתה".

מפלגת יש עתיד הייתה הראשונה להגיש את רשימת מועמדיה, כשבעשירייה הראשונה שובצו ארבע נשים. כך נראית הרשימה לאחר יאיר לפיד שבמקום הראשון ועד המקום ה-15: אורנה ברביבאי, מאיר כהן, קארין אלהרר, מירב כהן, יואל רזבוזוב, אלעזר שטרן, מיקי לוי, מירב בן ארי, רם בן ברק, יואב סגלוביץ, בועז טופורובסקי, עידן רול ויוראי להב הרצנו וולדימיר בליאק. 

בתוך כך, בכירים בעבודה מבהירים הבוקר כי המפלגה אינה מתכוונת לרוץ עם שום מפלגה אחרת. בד בבד גובר הלחץ בחוגי העבודה שלא לשריין מקום לרון חולדאי או לעפר שלח ברשימה, משום שהשניים צפויים לפרוש מן המרוץ, מתוך אחריות שלא לבזבז קולות. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר התרבות והספורט, חייל טרופר מכחול לבן, אמר הבוקר כי מפלגתו של בני גנץ תרוץ עד הסוף. "כ-150 אלף ישראלים עדיין מאמינים בדרך של כחול לבן, אני מאמין שזה יצמח. אנחנו מאמינים שהציבור יבוא אחרינו", אמר טרופר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב. "כשזמיר, ניסנקורן ושפע עזבו אמרו שהפכנו למפלגת ימין. כחול לבן נשארה מפלגת מרכז".

לקראת חיבור במפלגות ציונות הדתית?

בגזרת הציונות הדתית אמרה הבוקר יו"ר הבית היהודי, חגית משה, כי היא מאמינה שבשעות הקרובות תהיה החלטה באשר לחיבורים אפשריים בין המפלגות השונות באגף. "אתמול ישבנו עד השעות הקטנות של הלילה על ניסוחים וחיבורים, מאמינה שבשעתיים הקרובות תהיה בשורה", אמרה משה לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב 

באשר לאפשרות לחיבור עם מפלגות נעם ועוצמה יהודית אמרה משה: "שוקלים את העניין של חבירה לצורך בחירות ואז פירוד, רק כי אני לא רוצה שנגיע לסבב רביעי של בחירות. אם נראה שעוצמה לא מוכנה להיכנס ואז לצאת - הם לא יהיו איתנו".

הפיצול המסתמן ברשימה המשותפת: חד"ש, בל"ד ותע"ל הגיעו להבנות בדבר התמודדות במסגרת רשימה משותפת, לאחר שסוכמו עקרונות המצע הפוליטי של הרשימה החדשה. לפי שעה, רע"מ בראשות מנסור עבאס איננה חלק מהרשימה והיא תתמודד לבדה בבחירות.