אילוסטרציה

מארגני האירוויזיון: התחרות תתקיים "במתכונת שונה"

המארגנים בוחנים שלוש אפשרויות: תחרות בריחוק חברתי, לאפשר למשלחות להופיע במדינות המוצא שלהן, או לקיים תחרות בלא קהל ובלי פעילויות נלוות. טרם הוחלט סופית באיזו מתכונת תתקיים התחרות ברוטרדם
שני נחשוני
03 בפברואר 2021
15:07

שלושה חודשים לקראת אירוויזיון 2021, היום (רביעי) הודיע איגוד השידור האירופי כי התחרות לא תתקיים במתכונת רגילה. זאת, בהמשך להחלטת ישיבת ראשי המשלחות.

לאחר שתחרות האירוויזיון של שנת 2020 בוטלה בעקבות התפשטות נגיף קורונה, מארגני התחרות השנה 2021 נאלצו להיערך לתרחישים שונים, התאם להתפשטות הנגיף במדינות השונות. לפני כמה חודשים הוצגו ארבעה תרחישים, שאחד מהם היה קיום תחרות רגילה לחלוטין. היום הוחלט כי תרחיש זה ירד מהשולחן וכי יוחזר הכסף לרוכשי הכרטיסים. אולם, טרם הוחלט באיזה פורמט כן תיערך התחרות.

מארגני התחרות נערכים גם לתרחישים בהם משלחת ממדינה מסויימת לא תוכל להגיע בגלל סגר אווירי, או אם יתגלה חולה באחת המשלחות עם הגיעה לרוטרדם. לשם כך כל מדינה התבקשה לצלם את הביצוע שלה מבעוד מועד ולהגיש את הצילום לאיגוד השידור האירופי עד 9 במארס. בסרטון יעשה שימוש בווידיאו בהתאם לצורך. צילום הקטע ייעשה על פי כללים אחידים לכל המדינות המשתתפות. 

שידור מופע מוזיקלי מוקלט מראש בתחרות האירווזיון הוא דבר חסר תקדים. עד כה, החובה לקיים הופעה עם שירה חיה הייתה חלק מכללי התחרות. חצאי הגמר של התחרות מתוכננים להתקיים ב-18 וב-20 במאי והגמר ב-22 במאי. את ישראל תייצג בתחרות הזמרת עדן אלנה בשיר Set Me Free שנבחר בשבוע שעבר.