דובאי
צילום: אי-פי

בשל הביקורת ונתוני התחלואה: נתניהו מבטל בפעם השלישית את ביקורו באיחוד האמירויות

ראש שירותי בריאות הציבור הסתייגה אתמול מהנסיעה: "מניחה שרה"מ יעשה את השיקול שלו"
גילי כהן ומיכאל שמש
04 בפברואר 2021
09:16

בשל הביקורת על נסיעתו ונתוני התחלואה הגבוהים בקורונה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הבוקר (חמישי) כי הוא מבטל בפעם השלישית את ביקורו באיחוד האמירויות. אתמול נרשמו במדינה שיאי תחלואה, וראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס הסתייגה מהנסיעה. ‏

"מבחינה בריאותית צריך להפסיק את הטיסות", אמרה אלרעי פרייס בריאיון לכאן רשת ב. "אנחנו עושים מאמץ לא להכניס וריאנטים חדשים. אני מניחה שרה"מ יעשה את השיקול שלו. יש חוות דעת מקצועית להפחית למינימום את הכניסות והיציאות לישראל".

השמיים נסגרים | בנתב"ג נערכים לסגירה של חמישה שבועות, כלומר עד סוף פברואר או תחילת מארס. בשונה מטיסות התיירות, טיסות המטען הבין-לאומיות יימשכו כסדרן@sharonidan #חדשותהערב pic.twitter.com/kLJMVzDkAf

נתב״ג יישאר סגור עד 7.2, אך גורם במשרד התחבורה אמר כי הנמל יישאר סגור סך הכל כחמישה שבועות ולפיכך לא ייפתח גם בשבוע הבא. הנמל ייפתח במקרה הטוב בשבוע האחרון של חודש פברואר או בראשית חודש מארס.

בתוך כך, יומיים אחרי שהחלה לפעול - ועדת החריגים שאמורה לאשר טיסות ממעטת לאשר אותן, ומתוך אלפי בקשות שכבר הוגשו - פחות משליש אושרו. בעבר פעלה ועדה אחרת, שאישרה את מרבית הבקשות. הפעם האישורים ניתנים במשורה. "זו החלטה לא פשוטה אך כרגע חייבים להגן על בריאותם של תשעה מיליון אזרחים", אמר השר יובל שטייניץ הממונה על הוועדה. "אין הנחות סלב, כל בקשה תיבחן על פי אותן אמות מידה".

כעת מגיעים לנתב"ג בכל יום 160-180 נוסעים שיציאתם מהארץ אושרה, אך זה רק קמצוץ מכל המעוניינים. בכל יום תצא טיסה יומית אחת בלבד כדי להטיס ישראלים, וייתכן שבקרוב זה יגדל.