גלית צרפתי שנעלמה עם בנה
צילום: דוברות משטרה

חיפושים בדרום אחר אם ובנה שנעדרים מזה שבועיים

גלית צרפתי בת ה-44 נעלמה עם בנה בן ה-5 מביתם במושב כוכב מיכאל ב-20 בינואר. בין האם לבעלה לשעבר התגלע סכסוך על רקע המשמורת על הבן, בית המשפט קבע לאחרונה כי הילד יועבר למשמורת האב • שתי קרובות משפחתה נעצרו בחשד לסיוע לחטיפה. לפני המעצר אמרה אחת מהן לכאן חדשות: "היא לא חטפה את הילד, אנחנו לא יודעים איפה היא"
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
04 בפברואר 2021
14:35
עודכן ב 21:39

מאות שוטרים מחפשים אחר אם ובנה בן ה-5 מהדרום שנעדרים מזה שבועיים, לאחר שבית המשפט הורה להעביר את הילד לחזקת אביו. גלית צרפתי בת ה-44 נעלמה עם בנה מביתם במושב כוכב-מיכאל ב-20 בינואר. הערב (חמישי) נעצרו שתי קרובות משפחתה של צרפתי בחשד לסיוע לחטיפה, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי חקירה. רגע לפני המעצר אמרה אחת מהן לכאן חדשות: "גלית לא חטפה את הילד, אנחנו לא יודעים איפה היא".

בין גלית לבעלה לשעבר התגלע סכסוך על רקע המשמורת על הבן, כשלאחרונה קבע בית המשפט כי הילד יועבר למשמורת האב. לפני שבועיים הייתה צריכה האם להעביר את בנה לרשותו. מוקדם יותר נמסר ממשפחתה של האם כי זו הייתה עם הילד עד היום וגידלה אותו בסביבה חמה ותומכת. "גלית שומרת עליו מכל משמר והיא אמא מדהימה ומסורה", אמרו. "היא לא חטפה ולא נעלמה עם הילד - אלא היא שומרת עליו ויש לה סיבות לכך: במשך שנתיים היא ואנחנו כמשפחה חושדים שהילד עובר פגיעה מינית על יד אביו". בני המשפחה הוסיפו כי את החשדות בעניין העבירו לידיעת הגורמים המוסמכים, אך לצערם אלו לא נבדקו לעומק.

"גלית לא חטפה את הילד, היא שומרת עליו מפני אביו"

"למרות החשדות שהעלתה גלית על פגיעה מצד אבי הילד, בית המשפט פסק נגדה", המשיכו בני המשפחה. "הדבר פגע בה בצורה משמעותית - מה שגרם לה לפעול על פי צו מצפונה ולא למסור את הילד. ישנם הרבה מאוד דברים שאנו לא יכולים לפרט מפאת צנעת הפרט". לבסוף הדגישו: "איננו יודעים היכן היא והילד, אבל סבורים שהם במקום בטוח ושלא חסר להם דבר".

מזה כשבועיים מנהלת המשטרה חקירה תחת צו איסור פרסום. כעת הותרו לפרסום פרטי המקרה, והמשטרה מבקשת את סיוע הציבור באיתור הילד והאם, או כל פרט שיסייע בחיפושים אחריהם. מפקד תחנת משטרת שדרות, סגן ניצב מאיר חכמון, אמר בריאיון לכאן הערב ברשת ב כי מדובר במקרה רגיש מאוד. "חלפו שבועיים מאז הדיווח ורמת המסוכנות כלפי הילד רק עולה, לכן החלטנו להגביר כוחות", הסביר.

בעדות שמסרה גלית צרפתי בחודש אוגוסט עבור פרויקט המתעד לכאורה מקרים של ילדים נפגעי אלימות מינית, אמרה: "הבן שלי אמר - אמא לכי תברחי את, אבא עשה לי לא נעים בחיתול. פתחתי אותו וראיתי דם. לקחתי אותו לרופא, שדיווח למועצה לשלום הילד ולרשויות. במקום להרחיק את הפוגע מהילד, מרחיבים את הסדרי הראייה ושולחים אותו אליו. אני אמא מושתקת. אני מפחדת לדבר כי אז ירחיקו אותו ממני".

מתוך סרטון הפייסבוק של הפרוייקט הפרטי בו נתנה צרפתי עדות

בניגוד לטענות האם, פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה בקריית גת, שאושר גם במחוזי וגם בעליון, קבע חד-משמעית כי האב לא פגע בילד. "שוכנעתי בבירור כי האב לא פגע בשום צורה ובשום אופן בקטין, ודאי לא מינית", קבעה השופטת בתיק.

ביהמ"ש לענייני משפחה: "האם מנוהלת על ידי נרטיב שנברא על ידה ומסיתה את הילד נגד האב"

"האם מנוהלת על ידי נרטיב שנברא על ידה בלבד ונעדר אחיזה במציאות, תוך שהיא מתנערת מכל אחריות למצבו של הקטין ותולה את האשם אל צוואר הכל", הוסיפה השופטת. "היא הזינה גם את תודעתו של הקטין בנרטיב זה והסיתה אותו נגד האב מאז שהיה בן שנתיים".

תגיות:
משטרה