חיילי צה"ל בשומרון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

צה"ל: סוכל ניסיון פיגוע בחוות שדה אפרים בנימין

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי מחבל הגיע עם רכבו לחווה וניסה לחדור לביתו של אחד מהעובדים. עובד נוסף ששהה במקום פתח בירי לעבר המחבל - שנוטרל • הפלסטיני לא היה חמוש, הוא דפק על דלתות הבתים וצעק "אללה אכבר", ונורה למוות על ידי אחד מעובדי החווה
מערכת כאן חדשות
05 בפברואר 2021
06:09
עודכן ב 09:09

פלסטיני לא חמוש תקף היום (שישי) ישראלי בחוות שדה אפרים שבבנימין ונורה למוות. דובר צה"ל מסר שמדובר בנסיון פיגוע שסוכל, וכי כוחות ממשיכים בסריקות במרחב. עוד נמסר שלוחמים נכנסו לכפר ראס כרכר ממנו הגיע. מקורות פלסטיניים דיווחו על זהותו - בחאלד מאהר נופל, בן 34. אף כי הפלסטיני לא היה חמוש, בצה"ל עדיין חוקרים את התקרית כנסיון פיגוע.

בשעה רבע לארבע לפנות בוקר החשוד כמחבל חדר למאחז באמצעות רכבו, והגיע עד פתח ביתו של בעל החווה. הוא דפק על דלתות הבתים וצעק "אללה אכבר" תוך שהוא מנסה לפרוץ את דלת הבית שהייתה נעולה. בשלב הזה התנפל הפלסטיני על אחד השומרים בחווה ותקף אותו פיזית. שומר נוסף ירה לעברו ומותו נקבע במקום. 

סגן ראש מועצת בנימין, רפול אנגל, סיפר לכאן חדשות על התקרית. "מחבל מהכפר ראס כרכר הגיע עם רכבו, כנראה שהייתה לו היכרות מוקדמת עם המקום", טען אנגל. "הוא לא הצליח להגיע, והשומרים רצו אליו, התפתח קרב אגרופים ביניהם ואחד השומרים שלא היה חמוש הצליח להדוף אותו, שומר אחר שהיה חמוש הצליח לירות בו ולחסל אותו".