ארכיון
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מסתמן: החזרה לגנים ולבתי הספר - לא לפני יום שלישי

לראשונה מזה חודש: מקדם ההדבקה עלה לרמה של 1. המשמעות: התרחקות מיעדי משרד הבריאות. אתמול הציגו אנשי המשרד בישיבת הממשלה דרישה שהפעימה הראשונה של היציאה מהסגר תתרחש כשמקדם ההדבקה נמוך מ-1 • לצד זאת, שיעור הבדיקות החיוביות מכלל הבדיקות נמצא במגמת ירידה
גילי כהן ונוב ראובני
05 בפברואר 2021
13:45
עודכן ב 20:32

הכאוס בישיבת הממשלה: הקרבות בממשלה צפויים להמשיך בימים הקרובים. ביום ראשון הממשלה אמורה לעסוק בשאלת החזרה של מערכת החינוך. ב"השבוע" פורסם הערב (שישי) כי על פי המסתמן החזרה לגנים ולבתי הספר, תהיה לא לפני יום שלישי.


ה-R בעלייה: משרד הבריאות דיווח הבוקר כי מקדם ההדבקה של נגיף קורונה עלה לרמה של 1, זאת לאחר חודש בו מקדם ההדבקה היה ברמה של פחות מ-1. על פי התכנית המקורית של משרד הבריאות, הפעימה הראשונה של ההקלות היא כאשר מקדם ההדבקה נמוך מאחת.

הבוקר דווח כי ביממה שחלפה אובחנו 7,168 בני אדם כחיוביים לנגיף קורונה, וכי שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 8.8%. נתון זה נמצא מאז יום שני בירידה, אז עמד על שיעור של 9.9%. מספר החולים שמצב קשה הינו 1,094, מספר המתים מקורונה בישראל עד כה הוא 5,019.

משרד הבריאות הציג אתמול בישיבת הממשלה מתווה לפיו הפעימה הראשונה ביציאה מן הסגר צריכה להתקיים כשלצד מקדם הדבקה נמוך מ-1, יהיו 2 מיליון מחוסנים במנה שנייה, שיערו המחוסנים בקרב בני 50 ומעלה יעמוד על יותר מ-80%, ויהיו פחות מאלף חולים שמצבם קשה.