-

"התנהלות לא עניינית": נמשך הקרב בין הפרקליטות לסנגור של נתניהו

היועמ"ש כתב אתמול לעו"ד בן צור כי התנהלותו מעוררת קשיים, עו"ד השיב כי המונח הזה "שמור לייעוץ המשפטי שעליו אתם מופקדים"
תמר אלמוג
05 בפברואר 2021
18:34

לאחר שבפרקליטות פנו לסנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכתבו כי אין לפנות לעדי תביעה, עורך הדין בועז בן צור האשים היום (שישי) את הפרקליטות כי ההתנהלות שלהם "לא עניינית". היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט כתב אתמול לבן צור כי התנהלותו מעוררת קשיים בלתי מבוטלים, עורך הדין השיב כי המונח הזה "שמור לייעוץ המשפטי שעליו אתם מופקדים".

עורך הדין בן צור כותב כי המכתב שנשלח לו אתמול, במסגרתו הוזכר נטען גם כי שוחח עם ארנון מילצ'ן, עד תביעה בתיק ולשעבר לקוח של בן צור, על דברים בניגוד להתחייבותו, נשלח סמוך לדיון בתיקי ראש הממשלה "לא במקריות". בן צור ייצג את מילצ'ן וקליין בעדותם בתיק טובות ההנאה, בו מילצ'ן גם נחקר באזהרה. טרם החל לייצג את נתניהו פנה בן צור לפרקליטות, כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, והבהיר כי לא יייצג את נתניהו בתיק 1000 ובתיק 2000 בקטע הנוגע למילצ'ן והתחייב לא לדבר איתו על התיק.

מוקדם יותר שיגרו עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן, סנגוריהם של שאול ואיריס אלוביץ', גם הם מכתב לפרקליטות: "זאת דוגמה להגבהת הלהבות. בפתח משפט רגיש וכשהמתח גואה נדרשת מידה רבה של ריסון מצד כולנו. אפשר היה לפנות לבן צור כמקובל בפניה פשוטה. הפרקליטות צריכה לפעול ללא מורא וכך גם ההגנה. לא ייתכן שכל פעם שהתנהלות ההגנה לא תהיה כמצופה - תפנו לחקירת משטרה".