ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרופ' אש על התרופה לקורונה באיכילוב שנחשפה בכאן חדשות: "הנתונים הראשונים מעודדים"

בריאיון לכאן רשת ב אמר ממונה הקורונה כי הם ממתינים לתוצאות המחקר של פייזר כדי לחסן בני 16-12, בתקווה שאלה יתקבלו בקרוב • עוד הסביר - הסגר השלישי לא נתן את האפקט של קודמיו בין היתר בגלל הוריאנט הבריטי, ובשל התרופפות הציבור • בעניין פתיחת מערכת החינוך אמר: "העניין יסוכם היום ומחר, סבור כי יתאפשר לפתוח את בתי הספר ביישובים ירוקים וצהובים עוד השבוע"
יומן השבוע
06 בפברואר 2021
11:16

לקראת היציאה מהסגר מחר ב-7:00 בבוקר, ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש אמר כי הוא שלם עם המתווה ההדרגתי שנקבע. בריאיון ליומן השבוע בכאן רשת ב, אמר היום (שבת) פרופ' אש כי מה שנפתח מחר אלו דברים בודדים, שלא מהווים בעיניו סיכון גדול להתפרצות של התחלואה וכי הוא מקווה "שהשלב הזה יעבור בשלום ונוכל לפתוח עוד דברים".

האזינו לריאיון המלא עם ממונה הקורונה פרופ' אש

עוד הסביר כי הסגר השלישי לא נתן את האפקט של קודמיו בין היתר בגלל הוריאנט הבריטי, ובשל התרופפות הציבור שנראית בימים האחרונים. אש הזהיר כי אם לא נשתלט על פתיחת המשק ביציאה מהסגר - ייתכן שיהיה סגר רביעי.

בעניין פתיחת מערכת החינוך אמר כי העניין יסוכם היום ומחר עם משרד החינוך כדי להחליט מה לפתוח. אש סבור כי אפשר שמקצת מבתי הספר ביישובים ירוקים וצהובים ייפתחו עוד השבוע והסביר: "אנו רוצים לעשות את זה בצורה בטוחה".

בהמשך התייחס ממונה הקורונה לתרופה לקורונה באיכילוב שנחשפה בכאן חדשות ושריפאה מעל 96% מהחולים שקיבלו אותה בשלב הניסוי הראשוני: "הנתונים הראשונים מעודדים, אך כל תרופה צריך להכניס בצורה מבוקרת וכן להשוות לתרופת דמה (פלסבו). אני מקווה שזה יצליח, זה בהחלט ייתן עוד שכבת הגנה לחולים הקשים".

לבסוף אמר פרופ' אש כי החיסונים הם הדרך הנכונה ליציאה מהמשבר, אך כי סיומו מורכב בשל הוריאנטים השונים. "רואים את האפקט של החיסונים על האוכולוסיה המבוגרת עם ירידה במספר המאומתים ובחולים הקשים, אך זה עדיין לא משפיע על מספר המאומתים הכולל", הסביר אש. "צריך לחסן יותר כדי שזה ישפיע. יש יותר צעירים שמאושפזים במצב קשה ומונשמים עם מכשיר אקמו. מנגד, בקרב ילדים אין לנו התפרצות קשה ומקווה שימשיך כך". הוא הוסיף כי הם ממתינים לתוצאות המחקר של חברת החיסונים פייזר כדי לחסן בני 16-12, וכי הוא מקווה שהדבר יקרה בחודשים הקרובים.