נתניהו בביהמ"ש המחוזי בירושלים, 24.5.20
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפט נתניהו | לשכת רה"מ הנחתה את הח"כים לא להגיע לדיון מחר

ח"כים בליכוד התארגנו להגיע מחר יחד עם רה"מ לבית המשפט, דוגמת התמיכה בדיון הקודם. נתניהו קרא להם שלא להגיע וקרא לתיקים נגדו: תפורים
מיכאל שמש
07 בפברואר 2021
11:07
עודכן ב 18:07

לשכת ראש הממשלה הנחתה הערב (ראשון) את חברי הכנסת בליכוד שלא להגיע מחר לבית המשפט המחוזי בירושלים לתמוך בנתניהו בדיון במשפטו. זאת לאחר שהבוקר נודע כי חברי כנסת במפלגה מתארגנים כדי להגיע יחד עם ראש הממשלה לבית המשפט.

בדיון נתניהו יידרש לאשר בקולו את התגובה שהוגשה בשמו, וההגנה גם תעלה טענות בנוגע לתיק. ראש הממשלה עצמו קרא בצוהריים בסרטון לחברי הכנסת שלא להגיע בשל התפשטות הזן הבריטי של נגיף קורונה וכינה את התיקים נגדו: "תפורים".

בתוך כך, יו"ר הכנסת יריב לוין קרא היום לבית המשפט לדחות את שלב שמיעת הראיות במשפט בשל סמיכות הדיון לבחירות. בריאיון אצל שלי יחימוביץ' בתוכנית שלי וגואטה בכאן רשת הסביר לוין את טענתו: "אני בסך הכול קראתי לבית המשפט לפעול בדרך ההכרחית והמחייבת כדי לשמור על התהליך הדמוקרטי וטוהר הבחירות. אני חושב ששמירה על טוהר הבחירות חשובה לא פחות משמירה על ההליכים המשפטיים.

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר הכנסת יריב לוין בכאן רשת ב

"אם יחלו בשמיעת הראיות אז ישמעו רק עדי תביעה עד הבחירות, וזה ייצור תמונה לא מאוזנת. אם השלב הזה יחל שבוע אחרי הבחירות - לא ייגרם נזק. האופן שבו מתנהלים ההליכים בענייני ראש הממשלה אינו תקין".

נשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית ביניש הגיבה לדברי לוין, ובריאיון לשלי וגואטה אמרה: "הופתעתי מהדברים. זו התערבות בלתי ראויה של יו"ר הכנסת בהליך משפטי. לא זוכרת תקדים לזה. שיו"ר הכנסת יפנה לבית המשפט? זו חצייה של כל הקווים".

בחודש מאי האחרון בלשכת ראש הממשלה דרשו מחברי הכנסת להגיע לבית המשפט המחוזי למעמד תחילת המשפט. יותר מחצי מסיעת הליכוד התייצבה בבית המשפט ונתניהו נשא נאום תקיף נגד הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.


לאחר שבפרקליטות פנו לסנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכתבו כי אין לפנות לעדי תביעה, עורך הדין בועז בן צור האשים שלשום את הפרקליטות כי ההתנהלות שלהם "לא עניינית". היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט כתב יום קודם לכן לבן צור כי התנהלותו מעוררת קשיים בלתי מבוטלים, עורך הדין השיב כי המונח הזה "שמור לייעוץ המשפטי שעליו אתם מופקדים".

עורך הדין בן צור כתב כי המכתב שנשלח לו, במסגרתו הוזכר נטען גם כי שוחח עם ארנון מילצ'ן, עד תביעה בתיק ולשעבר לקוח של בן צור, על דברים בניגוד להתחייבותו, נשלח סמוך לדיון בתיקי ראש הממשלה "לא במקריות". בן צור ייצג את מילצ'ן וקליין בעדותם בתיק טובות ההנאה, בו מילצ'ן גם נחקר באזהרה. טרם החל לייצג את נתניהו פנה בן צור לפרקליטות, כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, והבהיר כי לא יייצג את נתניהו בתיק 1000 ובתיק 2000 בקטע הנוגע למילצ'ן והתחייב לא לדבר איתו על התיק.