הלוויה המונית בבני ברק
צילום: קובי בורנשטיין

שוב: אלפים בהלווית רב בבני ברק | תיעוד

שבוע לאחר ההלוויות ההמוניות בירושלים, גם היום התקיימה הלווייתו של רב בהשתתפות המונים. חלק מהמשתתפים הסירו גדרות ומחסומים שהציבה המשטרה. לפני כן, הפיקוד הבכיר במשטרת מרחב דן עסק בהידברויות מול הגורמים המעורבים בקיום ההלוויה
דניאל אלעזר
07 בפברואר 2021
22:10
עודכן ב 00:49

שבוע לאחר ההלוויות ההמוניות בירושלים, גם אמש התקיימה הלווייתו של רב בהשתתפות אלפים - בניגוד להנחיות, הפעם בבני ברק. מסע ההלוויה נמשך לתוך הלילה (שני), כשאלפים עדיין פוקדים את הרחובות. המשטרה נמצאת בכוחות גדולים שמקיפים את בית העלמין, לכן רק מעטים הצליחו להיכנס פנימה ולהשתתף בהלוויה עצמה.

חלק מהמשתתפים אף הסירו מחסומים וגדרות שהציבה המשטרה. לפני כן, הפיקוד הבכיר במשטרת מרחב דן עסק בהידברויות מול הגורמים המעורבים בקיום ההלוויה.

מוקדם יותר אתמול, נפטר מקורונה בבית החולים "מעייני הישועה" בעיר, הרב חיים מאיר וואזנר, אב בית הדין בבני ברק ורבה של שכונת זיכרון מאיר, בגיל 83. הרב הוא בנו של הרב שמואל וואזנר, מפוסקי ההלכה הבכירים בעולם החרדי.

בשבוע שעבר אלפים השתתפו בירושלים בהלוויתו של הרב יצחק שיינר בן ה-98 שהלך לעולמו. שיינר היה ראש ישיבת קמניץ בירושלים וחבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה. ההלוויה ההמונית התקיימה למרות אמירות המשטרה שתנקוט צעדים להפחתת מספר המשתתפים. לקראת ההלוויה אמר גורם במשטרה לכאן חדשות על אכיפת ההנחיות בהלוויה: "הלווית ענק היא כמו הפגנת נכים. לא משנה איך המשטרה תתערב - זה תמיד יהיה רע". 

כעשרת אלפים בני אדם השתתפו באותו יום מוקדם יותר בהלווייתו של ראש ישיבת בריסק בירושלים, הרב משולם דוד סולובייצ'יק. קציני משטרה קיימו שיחות עם בכירי הישיבה במטרה לצמצם את מספר המשתתפים ואת מסלול הלוויה.