צילום: גטי אימג'ז

פייסבוק הסירה קבוצה שמתנגדת לחיסונים, עם עשרת אלפי משתתפים

פרסום ראשון: באחד הפוסטים נכתב: קברן שעובד עם בעלי סיפר לו שיותר מ-30 מתים שקבר - מתו לאחר החיסון • הרשת החברתית: "נפגעי חיסון קורונה" הוסרה בגין הפרת כללי השימוש בנוגע להפצת מידע כוזב סביב מגפת קורונה
דנה ירקצי
08 בפברואר 2021
16:19

פרסום ראשון: פייסבוק הסירה היום (שני) קבוצה גדולה של מתנגדי חיסונים בשם "נפגעי חיסון קורונה", שבה היו חברים כעשרת אלפי משתתפים. חברי הקבוצה שיתפו בסיפורים, נטולי מקור מבוסס, על אנשים שלכאורה מתו אחרי שהתחסנו נגד קורונה. כך דווח לראשונה בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב.


בפייסבוק אמרו בתגובה לכאן חדשות כי הצוותים הגלובליים מצאו שמדובר בקבוצה שמפרה את כללי הקהילה של הרשת החברתית בכל מה שקשור להפצת דיס-אינפורמציה בריאותי סביב המגפה. בין השאר נמצאו בקבוצה טענות שהחיסון הורג או פוגע משמעותית באנשים.

דוגמה לאחד בפוסטים שפורסמו בקבוצה "נפגעי חיסון קורונה"

הקבוצה הזאת מצטרפת לקבוצות רבות שפייסבוק מסירה מהרשת בשל הפצת מידע כוזב על ידי מכחישי קורונה, רק אתמול הוסרה קבוצה שנקראת "לא לדרכון הירוק", שבה היו 14 אלף חברים, שהפיצו מידע שקרי סביב החיסון.

בפוסט אחד שפורסם בקבוצה, נכתב: "בחור שמתפלל עם בעלי, קברן במקצועו, סיפר אתמול לבעלי שהחודש הזה הייתה לו הכי הרבה עבודה. הוא קבר 50 גופות שיותר מ-30 מהן מתו לאחר החיסון, וזה רק במשמרת שלו ורק באזור ירושלים. בכלל מאז החיסונים כמות הנפטרים עלתה משמעות".

בפוסט אחר סופר כיצד איש חב"ד שנפטר בגיל 50, מת לכאורה בגלל שחוסן במנה השנייה של החיסון נגד קורונה. דבר שלפי כותבי הפוסטים לא דווח בחדשות.

מפייסבוק נמסר בתגובה לפרסום: "הקבוצה המדוברת הוסרה מהפלטפורמה בגין הפרת המדיניות שלנו בדבר מידע כוזב סביב חיסוני הקורונה - כחלק מהמאמץ המתמשך שלנו כנגד הפצת מידע לא מהימן סביב המגפה".