הרכב שפרץ לבסיס נבטים
צילום: דוברות המשטרה

הפריצה לבסיס נבטים: חיל האוויר הפעיל את שב"כ בניסיון לאתר את הטלפון של החשוד

מתחקיר ראשוני עולה שהחשוד ניסה להימלט מהמשטרה לאחר שגנב כלי רכב בדימונה, נסע כ-200 מטרים בתוך הבסיס ורץ ק"מ וחצי לאורך הגדר
רועי שרון ואיציק זוארץ
08 בפברואר 2021
22:15
עודכן ב 16:45

אירוע חריג אתמול בבסיס נבטים בנגב: חשוד בגניבת כלי רכב שנמלט מניידת משטרה פרץ לבסיס האסטרטגי של חיל האוויר, בעת ששער הכניסה האחורי שלו הושאר פתוח לרגע. מתחקיר ראשוני שבוצע הבוקר (שלישי) בחיל האוויר עולה שהשומר בכניסה לבסיס שכח לסגור את השער אחרי שרכב יצא ממנו, ולא ביצע ירי לעבר החשוד כשחדר לבסיס. בנוסף, שב"כ הופעל בניסיון לאתר את הטלפון של החשוד.

החשוד, תושב הפזורה הבדואית, גנב כלי רכב מדימונה ונמלט לכיוון אזור ערד. הוא זיהה שניידת משטרה רודפת אחריו וניסה לחמוק באחת הפניות. הוא לא ידע שהפנייה שאותה לקח מובילה לשער בבסיס נבטים של חיל האוויר. החשוד נכנס במהירות גבוהה לבסיס ועלה על דוקרנים. הוא המשיך בנסיעה פנימה לתוך הבסיס ללא צמיגים עוד כ-200 מטרים, נעצר ונמלט לכיוון הגדר. לפי התחקיר החשוד רץ כקילומטר וחצי לאורך הגדר, טיפס על הגדר שגובהה חמישה מטרים וקפץ החוצה. 

 כלי הרכב שעימו פרץ החשוד לנבטים 

צוותי הגנת הבסיס לא זיהו את הבריחה שלו, שלפי התחקיר התרחשה בדקות שלאחר החדירה. לבסיס הוקפצו כוחות מיוחדים, מל"ט ומסוקים, ורק סמוך לשעה 03:00 התגלה שהחשוד אינו בבסיס. הכוננות נמשכה שעות נוספות כדי לשלול אפשרות שיחד עם החשוד היו אנשים נוספים, אבל התברר שהוא פעל לבדו. בבסיס הזה שוכנת טייסת הקרב המתקדמת ביותר של חיל האוויר, טייסת האדיר עם מטוסי ה-F-35. 

"במהלך המרדף המשטרתי הגיע הנהג החשוד במהירות גבוהה לשער בסיס חיל האוויר נבטים", מסרו בצה"ל. "החשוד שנהג ברכב נמלט ממנו, כיוון שהרכב נבלם מהדוקרנים והחל לרוץ במרחב הבסיס. לאורך כל האירוע לא נשקפה סכנה למשרתי הבסיס ולמתקניו הביטחוניים. אחרי התחקיר נפיק את הלקחים הנדרשים".