-

השרים אישרו: מערכת החינוך תתחיל להיפתח ביום חמישי הקרוב

קבינט הקורונה אישר להחזיר ביום חמישי את הלימודים בגני הילדים ובכיתות א' עד ד' ביישובים ירוקים, צהובים וביישובים כתומים שציונם לפי מודל הרמזור נמוך יחסית ושיעור המתחסנים בהם גבוה • בכל הארץ ניתן לקיים לימודים בקבוצות של עד 10 באוויר הפתוח • השרים אישרו: הנכנסים לישראל יחויבו בהצגת בדיקת קורונה שלילית – ולא יסתפקו בתעודת מתחסן או מחלים
לירן כוג'הינוף, גילי כהן ונוב ראובני
09 בפברואר 2021
07:58
עודכן ב 22:31

חזרה חלקית ללימודים ביום חמישי: השרים אישרו את המתווה לפתיחה חלקית של מערכת החינוך החל מיום חמישי. הלימודים יתחדשו בגני הילדים ובכיתות א' עד ד' ביישובים ירוקים, צהובים וחלק מהכתומים. הערים הכתומות שעומדות בתנאים אלו ויתקיימו בהן לימודים הן: טירת הכרמל, כפר יונה, כרמיאל, מבשרת ציון, נס ציונה, סביון, קריית מוצקין, רמת גן, רמת ישי ורעננה. בכל הארץ ניתן לקיים לימודים בקבוצות של עד 10 באוויר הפתוח.

האם חוזרים ללמוד ביישוב שלכם? מפת ציוני הרמזור של כאן חדשות

באיזה אופן יתקיימו הלימודים במסגרות שייפתחו

גני הילדים: הלימודים יתקיימו לאורך שישה ימים בשבוע, בהתאם למערכת השעות הרגילה.

צהרוני גני הילדים: יפעלו חמישה ימים בשבוע, בצוותים קבועים ובקבוצות קבועות (משלוש כיתות גן לכל היותר, עד 28 תלמידים בקבוצה).

כיתות א'-ב': הלמידה תתקיים בכיתות מלאות לאורך חמישה ימים בשבוע למשך חמש שעות ביום. מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין 3 קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר.

צהרוני כיתות א'-ב': יפעלו חמישה ימים בשבוע, בקבוצות קבועות ובצוותים קבועים.

כיתות ג'-ד': הלימודים יתקיימו בקבוצות קבועות (עד 20 תלמידים בקבוצה) לאורך חמישה ימים בשבוע למשך חמש שעות ביום. מורה יוכל ללמד תוך מעבר בין 4 קבוצות אורגניות קבועות, לכל היותר.

מפגשים בשטח פתוח - בכל האזורים, בכל הצבעים ובכל הגילים: בגני הילדים, בבתי ספר היסודיים והעל יסודיים (כולל כיתות ה'-יב') ניתן לקיים מפגשים בשטח פתוח בקבוצה של 9 תלמידים ומורה לכל היותר.

שר החינוך יואב גלנט צפה שפתיחה מלאה של מערכת החינוך תתאפשר לכל המוקדם באמצע השנה הבאה. "במצב הזה עם כל ההערכה והכבוד שלי והרצון לתת עדיפות למערכת החינוך, אני לא יכול לקחת סיכונים על בסיס נתונים שאני לא מספיק יודע. ולכן אני חושב שאנחנו צריכים להיות זהירים ולהפעיל לפי הקריטריונים של משרד הבריאות", אמר גלנט.

 

השלב הראשון בתוכנית היציאה

<> פתיחת הגנים עד כיתה ד׳ בערים ירוקות וצהובות

<>  בערים כתומות גבוליות, עם ציון 6.5 ומטה, בהן אחוז מחוסנים בקרב 50+ הוא למעלה מ-70% - לימודים כפי שמתקיימים בערים ירוקות וצהובות

<> בשאר היישובים: יותרו פעילויות חינוכיות בשטח פתוח עד 10 אנשים (כולל מורה)

<> מתן תעדוף לביצוע תכנית מגן חינוך (בדיקות בקרב תלמידי בית הספר) עבור ערים כתומות גבוליות

ציוני כלל הרשויות על פי מתווה הרמזור

רשימת הערים הכתומות שבהן מערכת החינוך תיפתח באופן חלקי

השלב הבא בתוכנית היציאה, שיתקיים לא לפני 23 בפברואר - כפי שהוצג לשרים:

<> דרישה: פחות מ-900 חולים קשים, 3 מיליון מחוסנים

<> כיתות ה'-ו', י"א-י"ב בערים ירוקות וצהובות + כתומות גבוליות עם למעלה מ-70% מחוסנים

<> ייפתחו באמצעות תו ירוק: קניונים, חדרי כושר, אירועי ספורט ותרבות ומלונות

<> חנויות הרחוב ייפתחו ללא דרכון ירוק

 השלב השלישי בתוכנית היציאה מהסגר, שלא יתקיים לפני 9 במארס:

<> דרישה: 4 מיליון מחוסנים בהם .95% מגילאי 50+

<> כיתות ז'-י"ב בערים ירוקות וצהובות + בערים כתומות גבוליות עם למעלה מ-70% מחוסנים

<> ייפתחו באמצעות תו ירוק: גני אירועים, אטרקציות, מסעדות

<> בתי הקפה ומסעדות קטנות ייפתחו ללא תו ירוק

הדיון על פתיחת המסחר במחלוקת בין שרי הממשלה. בכחול לבן דרשו לדון בפתיחת העסקים לפי מתווה "התו הירוק" ואילו ראש הממשלה ביקש לדון רק בחינוך, ולדחות את הדיון על המסחר לחמישי. השר דרעי הגיב למצגת של ממונה הקורונה על פעימות ההקלות ואמר "אני לא רואה פה בתי כנסת".

כניסה לישראל - רק בהצגת בדיקה שלילית

הדרכון הירוק מתרחק: השרים אישרו תקנות לפיהן כניסה לישראל תותר רק בהצגת בדיקת קורונה שלילית, ולא יסתפקו בהצגת אישור על החלמה מקורונה או התחסנות נגד הנגיף. הסיבה לתקנה זו היא החשש מהגעה של מוטציות חדשות של נגיף קורונה לישראל.

התקנות עליהן הצביעו השרים