ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סמוטריץ': "בוודאי שאפשר לכפות חיסונים"

הקרב על הכפייה | עו"ד שמייצגת אנשי חינוך: "זה עניין של זכויות אדם" • ראש העיר יבנה: "מתחייבים צעדים מעט לא שגרתיים" • יו"ר הציונות הדתית הוסיף: מי שלא יתחסן שלא ייכנס לאוטובוס ולסופר
קלמן ליברמן
09 בפברואר 2021
09:51

הקרב על הזכות לא להתחסן: אחרי שהצהיר כי צוותי הוראה שיסרבו להתחסן בעירו לא ישובו לעבודתם, אמר הבוקר (שלישי) צבי גוב-אריה בריאיון לכאן רשת ב כי "מתחייבים צעדים מעט לא שגרתיים". עורכת הדין רותם בראון, שמייצגת אנשי חינוך שמתנגדים להכרח שלהם להתחסן, אמרה כי מדובר ב"עניין של זכויות אדם, הגוף שלי הוא ברשותי". יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ': "בוודאי שאפשר לכפות חיסונים".

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב

"בוודאי שאפשר לכפות חיסונים, גם אם לא פיזית", אמר סמוטריץ'. "להתנות כניסה למקומות ציבוריים למשל. מחזירים את המשק לשגרה אך ורק למחוסנים. מי שלא מקבל חיסון לא יכול להגיע לבי"ס, להיכנס לסופר, לקניון, לקולנוע, לתיאטרון, לאוטובוס". הוא אף הוסיף כי עובד במפלגתו שלא יחוסן - יפוטר.

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס התייחס גם הוא לסוגייה ובריאיון לליאת רגב בככאן רשת ב אמר כי "הגיע הזמן שמי שלא יתחסן מצוותי ההוראה יהיה מחויב בבדיקה שלילית בכל יום. חלק מהצוותים לא רוצים להתחסן - אם אתם חושבים שיגדל למישהו זנב או קרניים - לכו תיבדקו כל 24 שעות".

"מורה שלא מחוסן לא יכול לחשוף אחרים, הוא יכול ללמד מרחוק", המשיך גוב-אריה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. "הוא יעשה זאת בשיטה של הזום וכך יעבדו. המינימום הנדרש ממורים זה לוודא שהם מחוסנים או לפחות בריאים לפני שחושפים את התלמידים לאפשרות של הידבקות. התגובות למהלך מעורבות. חלק מהתושבים מאוד תומכים ואחרים טוענים שלא צריך חיסון".

האזינו לריאיון עם צבי גוב-אריה בכאן רשת ב

בראון אמרה בריאיון כי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה כדי "שיפסיקו ההצקות, האיומים. בכל מקום זה עלה בצורה אחרת. היו כאלה שאמרו להם – אם לא תתחסנו תפוטרו, אפילו בלי לדעת אם הם מתחסנים או לא. עד עכשיו מעולם אף עובד לא נדרש לשתף את התיק הרפואי שלו. הזכות של אדם לעשות הליך על הגוף שלו".

האזינו לריאיון עם רותם בראון בכאן רשת ב