מה מחליף את הביטוח הסיעודי הקולקטיבי?

יש שתי אפשרויות: ביטוח פרטי וביטוח של קופת חולים. דנה פרנק מסבירה
שואלים את חיות כיס | ביטוח

דני שואל:
אני מבוטח בביטוח בריאות קולקטיבי דרך מקום העבודה, אלא שמתחילת ינואר הוציאו את הביטוח הסיעודי מהביטוח הרפואי. מה עליי לעשות כעת?

כאן כלכלי עונים:
היי דני, לפני כשנה הוחלט לבטל את הביטוח הסיעודי הקבוצתי דרך מקומות העבודה. ההחלטה הזאת אגב נעשתה ממניעים נכונים, בעיקר כי הביטוח לא היה מקיף דיו. ובכל זאת עם הביטול שלו נותרו כמיליון ישראלים ללא כיסוי סיעודי.

זה קריטי, כי בניגוד לביטוחים אחרים, מדובר בביטוח ממש חשוב. להיות סיעודי, סתם לחיות בתור אדם סיעודי, עולה בין 500 ל-900 אלף שקלים לחמש שנים. אז מה עושים? בעצם יש שתי אפשרויות - אחת היא לעשות ביטוח דרך קופות החולים והשנייה היא לעשות ביטוח פרטי.

בשני המקרים מדובר בדיוק על אותו הביטוח דרך בדיוק אותן חברות, רק מה - קופות החולים משמשות כקבוצת רכישה. כלומר במקום להתמקח לבד, דרך הקופה תוכלו לקבל את הביטוח הסיעודי הרבה יותר בזול.

את הביטוח הפרטי כדאי לקנות רק אם אין ברירה אחרת, למשל כי אתם אחרי גיל 49 ולא יכולים לרכוש ביטוח מהקופה. אגב, הביטוח של קופת החולים נותן כיסוי לחמש שנים בלבד, אבל יש אפשרות לקנות ביטוח משלים - שיתחיל לעבוד רק אחרי שזה של קופת החולים יפסיק לעבוד.

טיפ אחרון: לקנות ביטוח סיעודי לילדים קטנים נשמע לא הגיוני, אבל ככל שקונים אותו בגיל צעיר יותר כך התשלום נמוך יותר - ונשאר בגובה הזה לזמן ארוך יותר.

עוד פרטים במדריך שלנו לביטוח סיעודי.

גם לכם יש שאלות שמחפשות תשובות? אפשר לשלוח שאלות לחיות כיס במייל calcali@kan.org.il או בטוויטר בהאשטג #חיות_כיס או בפייסבוק של כאן כלכלי. התשובות מתפרסמות באתר ובפינה "חיות כיס" בצבע הכסף, בכל יום ב"כאן ב'" ב-16:30.