מה זה ביטוח בריאות לכלבים?

ביטוח שמכסה ארועים רפואיים יקרים אצל חיות מחמד. פולי טובמן והילה ויסברג עונות
שואלים את חיות כיס | ביטוח

רותי שואלת:
אימצתי לפני כמה שבועות כלב חמוד, בן ארבע, ושמעתי שאפשר לקנות עבורו ביטוח בריאות. מה זה ביטוח בריאות לכלבים? ומה הוא כולל?

כאן כלכלי עונים:
היי רותי, הרעיון של ביטוח בריאות לחיות מחמד (חוץ מכלבים, יש ביטוח גם לחתולים ואפילו לסוסים) הוא לא ביקורים שגרתיים אצל הווטרינר. הוא נועד למצבי חירום ולטיפולים יקרים: אלא ניתוחים, בדיקות MRI וכד' - שעלותם יכולה להגיע לאלפי ואפילו לעשרות אלפי שקלים.

יש שלושה ביטוחים עיקריים: Best Friend של הפניקס, חיותא מבית מנורה מבטחים, ומרפאט.

בכל הביטוחים האלה קיימת השתתפות עצמית, לרוב של של 200 או 250 שקל עד תקרות מסוימות. הפניקס, למשל, נותנת תקרה של עד 17,000 שקל בשנה, שמחולק לפי קטגוריות שונות. כך, שאם ניתוח עולה 10,000 שקל אתם תשלמו 200 בלבד. אף אחת מהפוליסות לא מכסה אירועי טרור.

העלויות של הביטוחים האלו עומדות סביב 100 שקל בחודש, והמחיר עשוי להתייקר עם העלייה בגיל בעלי החיים.

חשוב לבדוק גם עד איזה גיל תקף הביטוח. בהפניקס, למשל, מבטחים כלבים רק עד גיל שמונה, ויבדקו אפשרות להמשיך את הביטוח בהתאם למצבו הרפואי של הכלב. לעומת זאת, בחיותא הביטוח תקף לאורך כל שנות החיים של החיה.

הביטוחים האלה אפילו מבטחים מקרי צד ג'. כלומר, מקרים שבהם החיה תוקפת חיה אחרת, עושה נזק לרכוש או תוקפת אדם. הפוליסה של הפניקס כבר כוללת את הביטוח הזה, ובחיותא הוא עולה 250 שקלים נוספים בשנה.

ובכל מקרה, השאלה אם לעשות ואם צריך ביטוח כזה או לא - תלויה ביכולת הכלכלית של כל אחד ואחד. ומה שצריך לדעת הוא שעלויות הטיפולים עלולות במקרים מסוימים להגיע לסכומים גבוהים מאוד.

גם לכם יש שאלות שמחפשות תשובות? אפשר לשלוח שאלות לחיות כיס במייל calcali@kan.org.il או בטוויטר בהאשטג #חיות_כיס או בפייסבוק של כאן כלכלי. התשובות מתפרסמות באתר ובפינה "חיות כיס" בצבע הכסף, בכל יום ב"כאן ב'" ב-16:30.