למה כרטיס דביט לא החליף את כרטיס האשראי?

מויש שואל למה רובנו לא משתמשים בכרטיס חיוב. ליאל קייזר עונה
שואלים את חיות כיס | בנקים ואשראי

מויש גולדברג שואל:
למה כרטיס דביט לא החליף את כרטיס האשראי? לכאורה ווין ווין לצרכן ולמוכר.

כאן כלכלי עונים:
קודם כל נסביר מה זה כרטיס דביט - זה כרטיס חיוב מיידי. אנחנו נכנסים לחנות, מגהצים, אבל במקום שזה יירד לנו בסוף החודש ואלהים יודע מתי, אנחנו נראה את הסכום הזה יורד מחשבון הבנק שלנו תוך 1-3 ימים. והאמת היא שזה ווין-ווין גם לצרכן וגם לבעל העסק, פשוט לא בישראל.

לעסקים זה באמת ווין, כי הם מקבלים את הכסף מהר, וכל בעל עסק אוהב לקבל את הכסף שלו מהר. זה חוסך להם עלויות בדרך שמצטברות על פי ההערכות של רשות ההגבלים בערך לחצי מיליארד שקל בשנה. זה המון כסף.

אבל לצרכן, בהרבה מקרים, זה יעלה יותר. כי אם החיוב המיידי בכרטיס דביט יכניס אותך למינוס - וכן, אפשר גם עם כרטיס דביט להיכנס למינוס - זה יעלה לך הרבה כסף כי אנחנו משלמים המון כסף על המינוס שלנו. וכיוון שיותר מחצי מהישראלים נמצאים במינוס, ושליש מהישראלים אומרים שהם נמצאים במינוס כרוני, לרובנו זה פשוט יעלה הרבה יותר.

אז עבור מי באמת יש יתרון בכרטיס דביט? עבור לקוחות משני סוגים. הסוג הראשון הוא לקוחות שהם מאוד מתוחכמים, אנשים נורא מודעים ובפוקוס. אלה אנשים שיסתכלו על מכונת פחיות, יראו שכתוב עליה שיש עמלה של חצי שקל ויבחרו לשלם בדביט. אלה לקוחות מתוחכמים שסביר להניח שבכל מקרה לא יכנסו למינוס.

הסוג השני הוא לקוחות מאוד חלשים, שלא מקבלים אשראי מאף אחד. הם לא יכולים להסתובב עם כרטיסי אשראי והם יכולים להשתמש רק במזומן או בכרטיס חיוב, למשל של בנק הדואר.

בנק ישראל ורשות ההגבלים ניסו לקדם שימוש בדביט ועשו רפורמה בעניין ב-2015. הם הורידו את העלויות של שימוש בדביט והפחיתו את העמלות. מנתונים ראשוניים של בנק ישראל זה מתחיל להצליח: לפני שנתיים 5.5% מכלל הכרטיסים היו דביט, היום בערך 8%. אבל האמת היא שהיתרון לצרכן הוא רק בטוח הארוך. ההנחה היא שאם העסקים יחסכו לעצמם ככה חצי מיליארד שקל בשנה, בסוף זה יתגלגל אלינו ויוריד את יוקר המחיה. בפועל, בנק ישראל כתב בעצמו בדוח על העניין הזה שאי אפשר באמת להגיד שהעסקים מגלגלים את החיסכון שלהם אל הציבור.

השורה התחתונה היא כזו: אם האנשים יהפכו את זה לאטרקטיבי עבורנו להשתמש בכרטיסי חיוב מיידי, אנחנו נשתמש בהם. כמו למשל אתר קיאק, שבו משלמים פחות אם משלמים בכרטיס חיוב.

גם לכם יש שאלות שמחפשות תשובות? אפשר לשלוח שאלות לחיות כיס במייל calcali@kan.org.il או בטוויטר בהאשטג #חיותכיס או בפייסבוק של כאן כלכלי. התשובות מתפרסמות באתר ובפינה "חיות כיס" בצבע הכסף, בכל יום ב"כאן ב'" ב-16:30.