האם כדאי להצטרף לשירות מסרונים מהבנק?

נדב מתלבט האם להצטרף לשירות המסרונים של הבנק. הילה ויסברג עונה
שואלים את חיות כיס | בנקים ואשראי

נדב שואל:
התקשרו אלי השבוע מהבנק והציעו לי שירות מסרונים, כך שאקבל דיווח על מה שקורה בחשבון הבנק שלי. האם זה כדאי לי?

כאן כלכלי עונים:
היי נדב, מדובר בשירות של עדכון בסמס על כל פעילות בחשבון. בדיסקונט קוראים לשירות - דיסקונט בסמס. במקומות אחרים הוא נקרא Control on time. העדכון הוא על כל פעולה שמעניינת אותנו: משכורת שנכנסה, חיובים בכרטיס אשראי שירדו, אם נכנסנו למינוס, או חרגנו מהמסגרת. מה שנבחר.

הקאץ' כאן הוא שהשירות הזה לרוב מתחיל בחינם, ורק אחרי כמה חודשים מתחילים לחייב לגביו. אני התקשרתי היום לבנק שלי למשל ושם אמרו לי ששלושת החודשים הראשונים הם בחינם, ואחר כך הם מחייבים עבור השירות הזה בעלות של 11 שקלים בחודש. וזו פחות או יותר העלות גם בבנקים האחרים.

אז האם ללכת על השירות הזה או לא? דבר ראשון חשוב להבין שהשירות הזה לא חינמי - הוא יקר מאוד. 100 שקלים בשנה על סמסים מהבנק זה הרבה כסף. ודבר שני, בכלל לא בטוח שצריך אותו, כשכל בנק היום מציע אפליקציה ששם כמובן יש את כל המידע הזה. כששאלתי בנק למה צריך את השירות אם ישנה אפליקציה, הם אמרו - זה עוזר למשל אם שוכחים ססמה. אם למי שלא שוכח ססמאות, השירות הזה ככל הנראה די מיותר. למי שבכל זאת מעוניין בו, זכרו שהוא עולה כסף.

גם לכם יש שאלות שמחפשות תשובות? אפשר לשלוח שאלות לחיות כיס במייל calcali@kan.org.il או בטוויטר בהאשטג #חיות_כיס או בפייסבוק של כאן כלכלי. התשובות מתפרסמות באתר ובפינה "חיות כיס" בצבע הכסף, בכל יום ב"כאן ב'" ב-16:30.