הציעו לי ביטוח חיים במחיר 60 שקל לחודש, לפיצוי של מיליון ש"ח. מה אני מפספס?

התשלום נמוך עכשיו, אך יעלה אחר כך. הילה ויסברג מסבירה
שואלים את חיות כיס | ביטוח

יוסי שואל:
אני רוצה לעשות ביטוח חיים. מכיוון שאני צעיר יחסית - בן 34 - ולא מעשן, חברת הביטוח הציע שאשלם רק 60 שקל בחודש עבור סכום פיצוי של מיליון שקל. האם יש איזשהו מלכוד בהצעה הזו?

כאן כלכלי עונים:
כן, יש מלכוד מסוים. כי בביטוחי חיים, וגם בביטוחי בריאות, הפרמיה - כלומר התשלום החודשי לחברת הביטוח - עולה ככל שאנחנו מתבגרים. כי הרי הסיכון שחלילה נמות או נחלה עולה עם הגיל.
העלייה הזו במחיר היא דרמטית, והרבה פעמים לא מספרים לנו עליה אם אנחנו לא שואלים.

ניקח דוגמה למשל מביטוח חיים של מגדל, לגבר לא מעשן בן 34. היום ישלם אותו גבר 84 שקלים בחודש. אבל בגיל 45 הוא כבר ישלם 150 שקלים, ובגיל 55 - 320 שקלים. וכך זה עולה ועולה, ובסופו של דבר הרבה אנשים מבטלים את הביטוח כשהוא מגיע לסכומים האלה. ואז אם חלילה קורה להם משהו - הם לא מבוטחים.

ועוד דבר שכדאי לדעת: יש עוד מסלולים חוץ מהמסלול הקלאסי בביטוח חיים, של סכום פיצוי גדול וחד פעמי. למשל ריסק שמשלם לשיעורין, כלומר במקום סכום גדול - תשלום חודשי. או מסלולי "פיקס", כשהתשלום החודשי מתקבע ולא עולה בחדות כל שנה. אז גם לגביהם כדאי לשאול.

כל המידע לגבי ביטוח חיים במדריך שלנו כאן.

גם לכם יש שאלות שמחפשות תשובות? אפשר לשלוח שאלות לחיות כיס במייל calcali@kan.org.il או בטוויטר בהאשטג #חיות_כיס או בפייסבוק של כאן כלכלי. התשובות מתפרסמות באתר ובפינה "חיות כיס" בצבע הכסף, בכל יום ב"כאן ב'" ב-16:30.