מה זה ביטוח שארים, והאם בתור רווק אני צריך את זה?

רוב הסיכויים שכדאי לבטל. צליל אברהם עונה
שואלים את חיות כיס | ביטוח

נאור שואל:
מה זה ביטוח קצבת שארים, והאם אני צריך את זה?

כאן כלכלי עונים:
היי נאור, בתוך הפנסיה שלך יש ביטוח חיים. זה אומר שאם תמות, מישהו, שאתה בוחר מי הוא, יקבל את הכסף שחסכת. זה לא משנה אם אתה נשוי או אם יש לך ילדים, אתה יכול לבחור שהמוטב של הפנסיה שלך (ככה זה נקרא) יהיה האח הקטן שלך אם אתה רוצה.

בנוסף לזה יש לך בפנסיה גם דבר שנקרא ביטוח שארים. הביטוח הזה נועד לספק עוד הגנה למי שיישאר אחריך. אם תמות, בן או בת הזוג שלך או הילדים שלך יקבלו קצבה חודשית, כפיצוי על המשכורת שלך שנעלמה פתאום. על הביטוח הזה אתם משלמים לחברת הביטוח, בנוסף לדמי הניהול של הפנסיה, עוד כמה שקלים בחודש.

הביטוח הזה הוא ברירת מחדל. אם אתה רווק, ואין לך בן או בת זוג או ילדים שתלויים בהכנסה שלך, או שמסיבה אחרת אתה סבורים שלא יהיה להם צורך בקצבה כזו במקרה שתמות - אפשר לבטל את הביטוח. אגב, גם אם מבטל, חברת הביטוח מניחה שתתרבה תוך שנתיים וחוזרת לגבות ממך תשלום על הביטוח הזה, אז צריך לשים תזכורת בטלפון להזכיר להם.

גם לכם יש שאלות שמחפשות תשובות? אפשר לשלוח שאלות לחיות כיס במייל calcali@kan.org.il או בטוויטר בהאשטג #חיות_כיס או בפייסבוק של כאן כלכלי. התשובות מתפרסמות באתר ובפינה "חיות כיס" בצבע הכסף, בכל יום ב"כאן ב'" ב-16:30