באמצע שנות ה-60 ג'ניס ג'ופלין חזרה לסן פרנסיסקו אחרי שנה אצל ההורים בטקסס שם נגמלה מסמים ואלכהול. היא חזרה כדי להצטרף ללהקת Big Brother & the Holding Company ובתחילת הדרך הצליחה לשמור על עצמה ולא לחזור להרגלים הרעים. יום אחד היא הגיעה למסיבה צמאה מאוד מהדרך ופשוט תפסה קנקן מים ושתתה ממנו, שתתה הרבה. רק כשהיא סיימה לשתות היא הבינה שהמים מהולים ב-LSD, הרבה LSD.

התחנה הבאה אחרי המסיבה הייתה הופעה של זמר הסול אוטיס רדינג. ברגע שהוא עלה לבמה ג'ניס כבר הייתה עמוק בטריפ והיא פשוט התאהבה. היא התאהבה בהופעת הבמה של רדינג ובמוזיקה שלו. היא החליטה שם במקום שזה מה שהיא רוצה לעשות ככה היא רוצה להופיע וזו המוזיקה שהיא רוצה לעשות.

הבעיה הייתה שהלהקה שלה לא רצתה להתפתח למקומות האלו ואחרי ההצלחה הגדולה של האלבום השני שלהם Cheap Thrills ג'ניס קמה ועזבה. המנהלים שלה והתקשורת טענו שהלהקה מעכבת אותה ולבד היא תצליח בענק.

אלבום הבכורה שלה I Got Dem Ol' Kozmic Blues Again Mama היה בדיוק מה שג'ניס רצתה לעשות אלא שהקהל והתקשורת שדחקה בה לעזוב הפנו לה פתאום גב וירדו על האלבום. פתאום הכותרת התהפכו, במקום "ג'ניס צריכה לעזוב" הם כתבו "ג'יניס צריכה לחזור". אלא שההיסטוריה זוכרת את האלבום אחרת ו-50 שנה אחר כך הוא אחד האלבומים הגדולים של שנות ה-60.

תומר מולוידזון הקדיש שעתיים לאלבום בספיישל של חצות. מוזמנים להשלים פערים ולהאזין גם לספיישל שהוקדש ל-Cheap Thrills.