סטיבן סטילס הוא גאון! זה מה שניל יאנג כתב באוטוביוגרפיה שלו ולנו נשאר רק להסכים איתו. סטילס הוא המוח המוזיקלי מאחורי Buffalo Springfield ומאחורי CSNY – באלבום הראשון שלהם הוא ניגן על רוב הכלים ועבד על השירים בחריצות האופיינית לו עד השעות הקטנות של הלילה. חבריו ללהקה כינו אותו: Captain Manyhands. 

הוא ניגן עם אל קופר ב"סופר סשן" המפורסם שהפך לאלבום הזהב הראשון שלו, הוא הקליט עם ג'ודי קולינס (ומערכת היחסים ביניהם אף הולידה כמה משיריו היפים), הוא שיתף פעולה עם אמנים כמו ג'וני מיטשל, ג'ואן באאז וביל ווית'רס, והוא אחראי על כך שאריק קלפטון וג'ימי הנדריקס משתתפים באותו אלבום – אלבום הסולו הראשון שלו. הנדריקס, אגב, היה חבר קרוב שלו.

מגזין הרולינג סטון דירג את סטילס במקום ה-47 ברשימת הגיטריסטים הגדולים בכל הזמנים וציין שהוא אחד הגיטריסטים הכי אנדרייטד בעולם הרוק, אולי בגלל שהוא נתפס יותר כסינגר-סונגרייטר. הוא הופיע בשלושת הפסטיבלים האייקונים של שנות השישים – מונטריי, וודסטוק ואלטמונט. וסטילס הוא גם הראשון שנכנס להיכל התהילה של הרוק פעמיים באותו הערב.

לרגל יום הולדתו ה-75 גיל מטוס ואורי ב"ש, מחנות התקליטים השריטה, חזרו אל פועלו הרחב של סטילס – מהמוזיקאים הפורים, המגוונים והמוכשרים שפעלו בשנות השישים-שבעים.