לקראת מונדיאל 2022 בקטאר, תאגיד השידור הציבורי כאן השיק אפליקציה חדשה לטלוויזיות החכמות - כאן BOX. האפליקציה החדשה פותחה בטכנולוגיה מתקדמת ומאפשר שלל יכולות ופיצ'רים. איך מורידים? כאן מסבירים.

למה להוריד את כאן BOX? 
כי יש כאן הכול, באמת, זה לא רק סלוגן מאוד מוצלח. בכאן BOX תוכלו למצוא את כל התכנים של תאגיד השידור הציבורי לרבות נכסי צאן הברזל של רשות השידור. ביישומון ישנם שלושה ערוצים בשידור חי (כאן 11, מכאן וחינוכית), ערוץ שידור חי מונגש לכבדי שמיעה ושמונה תחנות רדיו בשידור ישיר. 

בנוסף, יש ספריית VOD ע-נ-ק-י-ת עם מאות כותרים ואלפי פרקים של דרמות, קומדיות, דוקו, שעשועונים ותוכניות שיאתגרו את המוח. בכאן BOX יש אזור ילדים עצום עם כל הדרמות והקומדיות האהובות על ילדינו. כאן BOX היא גם האפליקציה הראשונה בישראל שמקדישה אזור VOD ולייב שלם בשפה הערבית. יש כאן הכול, כבר אמרנו?

איך להתקין את כאן BOX?
היכנסו לחנות האפליקציות בטלוויזיה החכמה שלכם, וחפשו ״כאן BOX״ או "כאן". לוחצים על הלוגו הסגול החתיך שלנו ונכנסים ליישומון. אם המקלדת במערכת ההפעלה שלכם באנגלית, פשוט חפשו "Kan". עדיין לא מצאתם? כתבו לנו ל-askdigital@kan.org.il ונשמח להדריך אתכם. 

באילו מכשירים האפליקציה תומכת? 
כאן BOX נמצאת בחמש מערכות ההפעלה המובילות והנפוצות בעולם: 
Android TV - מערכת ההפעלה של גוגל שנמצאת בכל סטרימר, כרומקאסט ומספר רב של יצרניות טלוויזיה כמו סוני, טושיבה, פוג'יקום, TCL, Xiaomi, פיליפס ועוד. כאן BOX נתמכת בגרסאות 9 ומעלה של Android TV

IosTV – מערכת ההפעלה של הסטרימרים של חברת אפל

WebOS – מערכת ההפעלה שמותקנת בטלוויזיות של היצרנית LG. כאן BOX נתמכת מגרסת webOS 4.0 ומעלה (משנת הייצור 2018)

Tizen – מערכת ההפעלה שמותקנת בטלוויזיות של היצרנית Samsung. כאן BOX נתמכת מגרסת Tizen 4.0 ומעלה (משנת הייצור 2018)  

Vidaa – מערכת ההפעלה שמותקנת בטלוויזיות של היצרניות Hisense וחלק ממכשירי Sony ו-Toshiba. במכשירים אלה כאן BOX כבר מותקנת אוטומטית ואין צורך בהורדה.

ההורדה מתאפשרת למכשירים מדגמי 2018 ומעלה מאחר שהיצרניות הפסיקו לתמוך במערכות ההפעלה שקדמו ל-2018, כך שהתאמת גרסה לשנים אלה תצריך פיתוח פרטני שייאלץ לוותר על חלק מהיכולות של האפליקציה.

איך אדע מהי מערכת ההפעלה שלי? 
היכנסו לטלוויזיה החכמה שלכם, עברו לחנות האפליקציות, ואז להגדרות המכשיר, דפדפו לחלק ה"אודות" או "הגדרות". כמה כללי אצבע על קצה המזלג: - הטלוויזיות של סמסונג, הייסנס ו-LG מגיעות עם מערכת הפעלה משלהן
- רוב מכריע של הסטרימרים (שאיומי מיבוקס, גוגל כרומקאסט ועוד) מופעלים ע"י אנדרואיד 
- טלוויזיות של סוני או פנסוניק - רובן מופעלות ע"י אנדרואיד 
- אם יש לכם טלוויזיה או סטרימר של אפל - אתם כנראה כבר יודעים

איך לדעת אם סטרימר האנדרואיד שלי תומך באפליקציה?
כמו כל האפליקציות החדשניות, כאן BOX תפגין את הביצועים הכי טובים בגרסת אנדרואיד 9 ומעלה. אם המכשיר שלכם לא ממש ממש ישן, תוכלו לעדכן אותו בקלות דרך אזור ההגדרות (לרוב זה מתעדכן אוטומטית, אלא אם שיניתם את ההגדרות). כך בודקים את גרסת האנדרואיד במכשיר שלכם: 

הגדרות > העדפות מכשיר > מידע (info) > חפשו את שם הדגם ומערכת ההפעלה android
Settings > System > About >  operating system

האם האפליקציה תתעדכן אוטומטית אם כבר יש לי את הגרסה הקודמת? 
אכן. זה צריך לקרות אוטומטית אלא אם חסמתם את האפשרות במכשיר שלכם. אם אתם לא מתאפקים, היכנסו לחנות, חפשו "כאן BOX" או "כאן" והורידו את העדכון. 

האם כאן BOX משדרת באיכות 4K?
כאן BOX לא משדרת ב-4K. כדי לצפות בשידורי ה-4K (באירועים גדולים כמו מונדיאל) יש לצפות בערוץ הליניארי 511 בממירים של חברות הלוויין והכבלים. 

האם האפליקציה תהיה זמינה להורדה גם בקונסולות XBOX?
ה-XBOX אמנם בת דודה רחוקה של כאן BOX, אבל כרגע היא לא חלק מהתוכנית בעקבות מספר נמוך יחסית של משתמשים בישראל ומשאבי פיתוח די גדולים הנדרשים לביצוע ההתאמות למכשיר.

האם האפליקציה זמינה להורדה בחו"ל? 
כאן BOX זמינה להורדה בחנויות האפליקציות של כל מכשיר נתמך. עם זאת, חלק מהמכשירים (כמו הייסנס) מגדירים חנות לפי ארץ המוצא ולשם עולות רק אפליקציות מקומיות או בינלאומיות. כלל האצבע הוא כזה: אם ניתן למצוא בחנות במכשיר כל אפליקציה ישראלית אחרת - אז גם כאן BOX תהיה שם.  

האם האפליקציה זמינה לצפייה בחו"ל?

ניתן להוריד את כאן BOX גם אם אתם בחו"ל, אך תוכלו לצפות רק בתכני האקטואליה, הארכיון ובסדרות הרשת של כאן (חלק מהתכנים שלנו מוגבלים לצפייה בישראל בלבד בשל הסכמי זכויות).

איך נרשמים לכאן BOX? 
מסך קבלת הפנים יאפשר לכם להתחבר אם כבר יש לכם יוזר ולהירשם, אם עדיין לא נרשמתם. בגלל שלא אידיאלי להקליד כ"כ הרבה עם השלט של הטלוויזיה, מסך ההרשמה יציג לכם קוד QR אותו תסרקו ותגיעו לעמוד הרשמה בטלפון הנייד שם תצטרכו למלא אך ורק שם משתמש, מייל וסיסמה. לאחר ההרשמה יישלח אליכם מייל אימות ותשלימו את ההרשמה. עם המייל והסיסמה שלכם תוכלו להתחבר לאפליקציה ולהיכנס ליקום התוכן של כאן BOX.  

למה להירשם לכאן BOX? 
קודם כל, אתם ממש לא חייבים. רדו שתי שורות למטה, לחצו על "צפו עכשיו. הירשמו אח"כ" - ותיחשפו לאותו עולם התוכן בדיוק כמו המשתמשים שבחרו להירשם. אז למה בכל זאת? מערכת ההפעלה של האפליקציה - בדומה לנטפליקס, דיסני, אמזון פריים וכו' - נשענת על המספר המזהה של כל משתמש (ID, לא הפרטים האישיים שמעבר למייל לא נשאל שאלות נוספות כדי לכבד את פרטיותכם ולשמור על המידע שלכם). הרשמה תאפשר לכם לשמור מועדפים, להמשיך מנקודת הצפייה האחרונה, להזמין תזכורות לתוכניות, לפתוח פרופילים שונים לבני הבית ועוד ועוד. 

תמיכה בשפה הערבית
אפליקציית כאן BOX היא אפליקציית הטלוויזיות החכמות הראשונה בישראל עם אזור שלם שיוקדש לתכנים בשפה הערבית מבית היוצר של מכאן: תוכניות אקטואליה, סדרות מקור וסדרות הרשת המצליחות בערבית. בהמשך תיכנס האפשרות לבצע חיפוש גם בשפה הערבית. 

מה עוד צפוי בכאן BOX בקרוב? 
כאן BOX לא מושלמת, אבל היא בדרך לשם. חלק מאבני הדרך של הפרויקט יוטמעו בהדרגה בחודשים הקרובים והמוצר יצמח ויתפתח באופן מתמיד. מה עוד בתכנון: תמיכה בטריילרים בנוסף לתמונות במסך הראשי, הצעות תוכן לפי נתוני הצפייה שלכם, המשך צפייה מהנקודה האחרונה, אפשרות להזמין תוכנית עתידית מתוך לוח השידורים ועוד ועוד. 

אבל הבשורה העתידית היא לא רק מוצרית אלא גם תוכנית: עונות שלמות יועלו קודם לכאן BOX בצפיית בינג' (כמו מלאך משחית המעולה עד אימה), תכנים אהובים מהעבר (מי אמר קרובים קרובים?) יועלו באופן בלעדי ושידורי ספורט משודרים הישר הטלוויזיה גם אם לא ישודרו בערוץ הליניאר (כמו חלק ממשחקי המונדיאליטו ואליפוחת אירופה).  

איך פיתחנו את האפליקציה?
האפליקציה החדשנית פותחה בסיוע חברת 24i ההולנדית, מהחברות המתקדמות בעולם לאפליקציות מסוג זה. המוצר המתקדם של החברים מהולנד (ומצ'כיה ומדנמרק) אופיין ופותח תוך התאמה לצרכי ולטעמי הצרכן הישראלי וסוגי התוכן הנרחבים שתאגיד השידור מייצר.