הקלטת הקללות שמטלטלת את הרשות: "אבו מאזן בן 66 שר*****"

הקלטת הקללות: "אבו מאזן בן 66 שר*****"
סוכנות הידיעות של חמאס פרסמה הקלטות, בהן נשמע המועמד הבכיר לרשת את ראש הרשות הפלסטינית מקלל את אבו מאזן והמועמדים האחרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן
צילום: צילום: פלאש 90

סערה ברשות הפלסטינית: סוכנות הידיעות של חמאס בעזה, "שיהאב", פרסמה קטעים מהקלטות שיחה שניהל מזכ"ל אש"ף חוסין א-שיח', המועמד הבכיר לרשת את אבו מאזן, החושפות, לכאורה, מערכת יחסים עכורה וקשה בצמרת פתח על רקע מלחמות הירושה ברשות. כמו כן, ביקורת עזה נגד מחמוד עבאס בסוגיה זו, ובכלל זה קללות קשות נגד אבו מאזן.

בקטעים שפורסמו נשמע א-שיח' מציג את סוגיית הירושה כשורש כל הבעיות ברשות הפלסטינית ומאשים את אבו מאזן במניפולציות ובהיעדר החלטיות, אשר מדרדרים את הרשות לאנרכיה. "היום סוגיית הירושה היא לב הסיפור, וחמאס מנצל את המצב", נשמע א-שיח' אומר, "אבו מאזן הוא שותף באנרכיה הזאת ויש לו אינטרס בקיומה. מצער אותי לומר דברים אלה. היום ההליך (להעברת הירושה) שונה לחלוטין מזה שהיה אחרי מותו של יאסר ערפאת".

א-שיח' אף נשמע מגדף את ראש הרשות על שיטת התנהלותו מול בכירי הרשות: "אבו מאזן בן 66 שר*****, הוא בא להודיע לנו על החלטותיו בלי להסבירן? הוא דפוק על הראש אם הוא מצפה שנעשה את הדבר הנכון מבלי להבהיר את כוונותיו".

א-שיח' נשמע כמי שפוסל מועמדים אחרים במרוץ ואומר לבני שיחו כי גורמים רבים בוחשים בקלחת הירושה, ובכללם במנגנוני הביטחון ובצמרת פתח. לגבי תאופיק טיראווי (לשעבר ראש מנגנוני הביטחון וכיום יועצו של אבו מאזן) הוא שואל את בני שיחו: "מה תרוויחו מזה אם הוא יתמנה?". על מועמד אחר, ראש מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני מאג'ד פרג', אמר: "שיילך ל****** בתחת". לדבריו, המצב הנוכחו שבו ישנם חמישה מועמדים המנהלים מלחמת הירושה, הינו הרה-אסון לרשות הפלסטינית: "THE END OF THE GAME", כלשונו.

הפופולריים