"נסראללה ואיראן חטפו את המדינה שלנו": הלבנונית שקראה לחסל את נסראללה בריאיון ראשון

"נסראללה ואיראן חטפו את המדינה שלנו"
ב-2017 העיתונאית מאריה מעלוף הואושמה בהסתה אחרי שקראה לישראל לחסל את מנהיג חיזבאללה. ארבע שנים אחרי הסערה שגרמה לה לגלות מארצה, היא מדברת בפעם הראשונה עם התקשורת הישראלית, בריאיון בלעדי לכאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לבנון - רועי קייס
צילום: לבנון - רועי קייס

העיתונאית הלבנונית הידועה מריה מעלוף הואשמה ב-2017 בהסתה, מכיוון שקראה לישראל לחסל את מנהיג חזבאללה חסן נסראללה. בריאיון ראשון לכלי תקשורת ישראלי היא אומרת לכאן חדשות כי ישראל אינה אויבת של לבנון ומביעה תקווה שביום מן הימים מדינתה תצטרף להסכמי אברהם.  

בריאיון היא שיבחה את ישראל על כך שמעדכנת את הלבנונים על אתרי הנשק של חיזבאללה: "זה מעיד על פתיחות מצד ישראל". מעלוף, שנמצאת בוושינגטון, אמרה בריאיון כי מה שישראל עשתה ללבנון זה טיפה בים לעומת מה שאיראן עשתה ללבנון מאז 1982: "אנחנו מתנגדים לאלימות. אנחנו דור של מלחמה, מלחמת האזרחים וחסן נסראללה והמפלגה של איראן חטפו את המדינה שלנו ומנסים להחזיר אותנו ללפני תקופת האבן אחרי שהיינו השוויץ של המזרח".

בריאיון סיפרה כי ההבנה שחיזבאללה אינו באמת ארגון התנגדות התחדדה אצלה אחרי מלחמת לבנון השנייה, אותה תיארה כטעות - שהלבנונים כמדינה ואזרחים שילמו עליה. כמו כן, התייחסה לסערה הגדולה סביבה לפני ארבע שנים אחרי שתהתה בציוץ מדוע ישראל לא מחסלת את נסראללה וגואלת את הלבנונים ממנו וטענה - תפרו לי תיק של שיתוף פעולה רק בגלל אותו ציוץ: "אני צריכה להישפט רק כתבתי משהו? הנשק שלי הוא העט ונראה שהעט היום ביחס לחיזבאללה חזק יותר מכדור".

"עמדתי בפניו של חסן נסראללה ואמרתי לו אתה פושע, ואתה רוצח", סיפרה. "היום אתה מאיים על סעודיה. אתה רוצח. מאתיים האנשים שמתו בנמל ביירות, אתה אחראי על כך". היא הוסיפה כי עזבה את ארצה בעקבות איומים שקיבלה: "אני לא יכולה לחזור היום ללבנון בגלל האיומים, ההפחדות וצווי המעצר נגדי".

בתשובה לשאלה האם ישראל יכולה לסייע כלכלית ללבנון לאור מצבה אמרה מעלוף: "ייתכן אבל אין כרגע יחסים דיפלומטיים כדי שהסיוע הזה יתקבל. במצב הנוכחי כל עוד חיזבאללה נמצא עם הרברבנות שלו, לא יקרה דבר בשטח אבל אנחנו מעריכים את הכוונות של ישראל". לסיום הבהירה כי היא תמשיך להיאבק בחיזבאללה וכי היא מייחלת לבקר בישראל.

הפופולריים