תקפה חוק נגד נרמול עם ישראל - ועוררה סערה

תקפה חוק נגד נרמול עם ישראל - ועוררה סערה
העיתונאית הכוויתית פג'ר א-סעיד תקפה בשבוע שעבר בריאיון לכאן חדשות את הפרלמנט בארצה שניסה לחוקק חוק שיטיל עונש על המנרמלים עם ישראל. כעת היא הפכה לשיחת היום ברשתות ובתקשורת במדינות ערב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אשת התקשורת פג'ר א-סעיד מכווית
צילום:

פג'ר א-סעיד, העיתונאית הכוויתית שהתראיינה כאן בחדשות הלילה לפני שבוע הפכה לשיחת היום ברשתות החברתיות בארצה ומחוצה לה אחרי שיצאה בחריפות נגד הפרלמנט בארצה שמנסה בימים אלה לחוקק חוק חדש שיטיל עונשים כבדים על המנרמלים עם ישראל. דבריה אף הגיעו למספר כלי תקשורת בין-ערביים מרכזיים. במהלך הריאיון אמר פ'גר א-סעיד, כי "הרוב הדומם שרוצה שלום תמיד שותק, אני מייצגת אותו".


בעקבות מבצע שומר החומות, ניצלו חברי פרלמנט בכווית את הזעם הציבורי שבא לידי ביטוי בהפגנות בניסיון להקשיח עמדות בנושא הנרמול עם ישראל, בתור מדינה שחרטה על דגלה את הסיסמא "האחרונה שתנרמל את היחסים עם ישראל". אמירתה של א-סעיד עוררה סערה במדינה ומספר חברי פרלמנט כווייתים תקפו אותה בעקבות העמדות שהשמיעה. 

הריאיון של פ'גר א-סעיד לחדשות הלילה

 בתקשורת הערבית וברשתות לא קיבלו בברכה את דבריה של פג'ר א-סעיד והשמיעו תגובות קשות בעקבות תמיכתה בנורמליזציה עם ישראל. כך למשל אמר השדרן המצרי מועתז מטר: "היא אומרת שהיא חלק מהרוב הדומם שתומך בשלום. זה לא שלום. זו כניעות והשפלה". עם זאת, היו כאלה בכווית שלמרבה ההפתעה כן יצאו להגנתה של העיתונאית ותקפו את חברי הפרלמנט שמנסים להעניש את המנרמלים עם ישראל. 

הפופולריים