משרד הבריאות הפלסטיני מאשר את חשיפת כאן חדשות: 200 חיסונים הועברו לירדן

ברמאללה מודים כי הועברו 200 חיסונים לירדן
המהלך מתבצע על רקע האשמות כי הרשות מחסנת בכירים ומקורבים בלבד • משרד הבריאות הפלסטיני: 90% מהחיסונים שברשותנו שומשו לחיסון צוותי רפואה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה ברשות
צילום: צילום: פלאש 90

הרשות הפלסטינית אישרה בהודעה רשמית היום (שלישי) כי העבירה החודש בחשאי 200 חיסונים לירדן, כפי שפורסם לראשונה בחודש שעבר בכאן חדשות. הודעה זו באה על רקע ביקורת גוברת נגד הרשות שמחזיקה כעת בחיסוני ספוטניק המספיקים לחיסון 6,000 איש בלבד, ועל פי הטענות מחסנת בעיקר בכירים ומקורבים לשלטון, בטרם החלה בחיסון קבוצות סיכון באוכלוסייה הכללית. לא ברור אם החיסונים המועברים לירדן מיועדים לאנשי מערכת הביטחון הירדנית או לבכירים פלסטינים המתגוררים בירדן. 

בהודעה שפרסם משרד הבריאות הפלסטיני היום ניסו להציג שקיפות סביב התקדמות מבצע החיסונים של הרשות עד כה. לפי הודעת משרד הבריאות, 90% מ-12 אלף החיסונים שהתקבלו בראמאללה, ניתנו לצוותי הרפואה. מלבדם, חוסנו בכירי אש"ף מעל גיל 65, שרי ממשלה, אנשי ביטחון במוקטעה הבאים במגע עם ראש הרשות אבו מאזן ואנשי מעגל האבטחה של מחמד אשתיה, ראש ממשלת הרשות. כמו כן ניתנו חיסונים לנציגויות פלסטיניות בכמה מדינות, לשחקני נבחרת הכדורגל הפלסטינית ולכמאה סטודנטים שביקשו להתחסן לצורך נסיעה. 

 

ברקע, תחלואת הקורונה ברשות מוסיפה להיות גבוהה. הבוקר הודיע משרד הבריאות הפלסטיני על 2,412 חולים חדשים בעזה, הגדה המערבית ומזרח ירושלים. בתחילת השבוע פורסם על עומסים חריגים במחלקות הקורונה בבתי החולים בראמאללה. מנהל בית החולים הוגו צ'אבס בכפר תורמוס-עיא מצפון לרמאללה, אמר כי המצב בבית החולים קשה מאוד, והזהיר מתמותה גבוהה כפי שהיה באיטליה. "אני מקווה שלא נגיע למצב שבו נצטרך לבחור אם להציל צעיר או מבוגר", אמר ד"ר באסל בוואטנה, מנהל בית החולים.

הפופולריים