המחאה חוצת הגבולות של אוהדי הכדורגל התוניסאים

המחאה חוצת הגבולות של אוהדי אל-שאבה התוניסאית
ב-2010 החל "האביב הערבי" בעקבות אטימות של פקח תוניסאי שנתן דוח לרוכל. ב-2020 אטימות של ההתאחדות לכדורגל התוניסאית, שהורידה ליגה קבוצה באופן שרירותי, מביאה למחאה מסוג שונה - עזיבת אוהדי הקבוצה את המדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תוניסיה אוהדים
צילום: מתוך כתבה של רועי קייס

סיפור על כדורגל, רומנטיקה ומחאה: מועדון הכדורגל הקטן מהעיירה אל-שאבה בתוניסיה מעורר עניין רב במדינה בצפון-אפריקאית בשל סכסוך עם התאחדות הכדורגל המקומית. פוסט של דף המועדון בפייסבוק ובו ביקורת על התנהלותה הכספית של ההתאחדות התוניסאית זכה לעונש כבד - קנס של 50 אלף אירו על הקבוצה.

לא מדובר במועדון עשיר במיוחד, ולבעליו לא הייתה כל כוונה לשלם את הסכום. תגובת ההתאחדות שוב הגיע, קשה אף יותר - המועדון, שרק בשנים האחרונות הצליח להעפיל לליגה הראשונה, הורד ליגה בשל סירובו לשלם את הקנס. 

לפני 10 שנים החל "האביב הערבי" כשסוחר תוניסאי הצית את עצמו בתגובה לקנס שקיבל מפקח עירוני. המחאה על האטימות הממסדית לא זרה לתוניסאים, ואכן גם אוהדי אל-שאבה יצאו לקרב נגד ההתאחדות. שיאה של המחאה - משט של אוהדי הקבוצה לאי למפדוזה הנמצא בגבולות האיחוד האירופי. המסר של המשט - במדינה שבה קיימת התנהלות כזו אטומה, אנחנו לא רוצים לחיות יותר. 

הפופולריים