פרסום ראשון: הפלסטינים במגעים עם מדינות מהמפרץ ובראשן סעודיה למנוע הסכמים נוספים עם ישראל

הפלסטינים במגעים למניעת הסכמים נוספים
בכיר פלסטיני הבהיר: גם אם כל העולם הערבי ילך להסכם עם ישראל – לא נשנה את עמדותינו • ג'ארד קושנר: בלתי נמנע שישראל וסעודיה ינרמלו את היחסים ביניהן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ברמאללה עדיין מנסים להתאושש מההלם שאחז בהם אתמול (חמישי) כשהתבשרו על ההסכם בין ישראל לאיחוד האמירויות – מה שמעמיק עוד יותר את תחושת הבידוד של יו"ר הרשות אבו מאזן, ועלול גם להביא את ההנהגה הפלסטינית להתחפר עוד יותר בעמדותיה. פרט לתקיפת האמירויות, כדי למנוע סחף של מדינות ערביות אחרות לעבר ישראל, הרשות נמצאת כעת במגעים עם מדינות במפרץ הפרסי ובראשן סעודיה, כדי למנוע הסכמים נוספים עם ישראל. כך פורסם הערב ב"השבוע" בכאן 11. 

ברשות הפלסטינית מכנים את ההסכם בין ישראל לאמירויות "בגידה וסכין בגב". בכיר פלסטיני הבהיר: גם אם כל העולם הערבי ילך להסכם עם ישראל – לא נשנה את עמדותינו.  

אמנם בעוד הפלסטינים מנסים לגייס את המעצמה המקומית לצידם, חתנו ויועצו של הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר אמר כי בלתי נמנע שישראל וסעודיה ינרמלו את היחסים ביניהן. בריאיון לרשת CNBC אמר קושנר: "לדעתי זה בלתי נמנע שסעודיה וישראל ינרמלו באופן מוחלט את היחסים ויוכלו לעשות יחד הרבה דברים נפלאים".

עד עכשיו שלוש מדינות ערביות בירכו על ההסכם בין ישראל למפרץ הפרסי: מצרים, ממלכת בחריין וסולטנות עומאן. ירדן הציגה עמדה ניטרלית, בלי הבעת תמיכה או התנגדות גורפת. סעודיה שותקת, וגם הליגה הערבית עדיין לא פצתה פה. 

הפופולריים