המחאות בעיראק: פעיל בולט נוסף נגד השלטון חוסל

המחאות בעיראק: פעיל בולט נוסף נגד השלטון חוסל
עלי א־לאמי נחטף בידי אלמונים בזמן שחזר מהמחאות בבירה • עשרות אלפים הפגינו אתמול נגד השלטון בכיכר תחריר • הפרלמנט אמור להתכנס היום ולהצביע על חוק הבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחאות בעיראק 29.11.19
צילום: צילום: אי-פי

המחאות בעיראק נגד השלטון: לפנות בוקר (רביעי) חוסל עוד פעיל מחאה בולט נגד השלטון, עלי א־לאמי, לאחר שנחטף בידי אלמונים בדרכו חזרה מההפגנות לביתו בבירה בגדאד. שלשום בלילה נרצח ביריות מתנקשים רכובים על אופנוע פעיל בולט אחר, פאהם א־טאאי.

גם אתמול נמשכו ההפגנות בעיראק, ודווח כי עשרות אלפים הפגינו נגד השלטון בכיכר תחריר בבירה ובמוקדים סמוכים. המפגינים חסמו כמה צירים וגשרים. כוחות הביטחון פעלו לפזר את המפגינים בגז מדמיע ונמסר כי כמה בני אדם נפצעו. ערוץ אל־ג'זירה דיווח כי נעשה גם שימוש בירי חי.

הבוקר דיווחו כלי תקשורת ערביים כי המשטרה תגברה כוחות בערים בגדאד, כרבלא ובצרה. תגבור הכוחות בבירה ניכר בעיקר במתחם המכונה "האזור הירוק" שמכיל את משרדי הממשלה והפרלמנט, לצד שגרירויות זרות. הפרלמנט בעיראק אמור להתכנס היום ולהצביע על חוק הבחירות לאחר שראש הממשלה עבד אל־מהדי התפטר מתפקידו.

המפגינים דורשים שלא להסתפק רק בפיטורי הממשלה אלא לפזר גם את הפרלמנט וללכת לבחירות חדשות. ערוץ אל־חורה האמריקני בערבית מדווח כי מאז שהחלו ההפגנות בעיראק באוקטובר, נהרגו 450 בני אדם ועוד כ־20 אלף נפצעו.

הפופולריים