דיווח בארה"ב: כוחות אמריקניים חיסלו את מנהיג דאעש בסוריה, טראמפ ימסור הצהרה

דיווח בארה"ב: מנהיג דאעש חוסל בסוריה
על פי דיווחים אמריקניים המתבססים על בכירים במשרד ההגנה, כוח של צבא ארה"ב פשט אתמול על מעוזו של אבו בכר אל-בגדאדי במחוז אידליב שבצפון סוריה • בעיראק ובאיראן אישרו את הדיווחים • טראמפ צפוי למסור היום הצהרה מיוחדת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו באכר אל בגדאדי
צילום: צילום: רויטרס

רשת "פוקס ניוז" דיווחה הבוקר (ראשון) כי הצבא האמריקני חיסל בסוריה את מנהיג דאעש, אבו באכר אל-בגדאדי. על פי הדיווח המתבסס על בכירים במשרד ההגנה ובצבא האמריקני, פשטו אתמול כוחות מיוחדים של הצבא על מעוזו של אל-בגדאדי בעיירה במחוז אידליב בצפון מזרח סוריה, ותקפו את הבית שבו ככל הנראה שהה. תיעוד מהמבצע האמריקני הלילה במעוזו של אל-בגדאדי, כפי שנטען ברשתות החברתיות

שני גורמי ביטחון עיראקיים אומרים כי קיבלו אימות מתוך סוריה לכך שמנהיג דאעש בגדאדי אכן נהרג. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח על תשעה הרוגים בתקיפה האמריקנית באזור העיירה בארישא בפרברי אידליב.

השבועון האמריקני "ניוזוויק" דווח כי עם הגעת הכוחות לעיירה ברישא שבפרברי אידליב, החלו חילופי אש, שבמהלכם אל-בגדאדי פוצץ את עצמו באמצעות הפעלת חגורת נפץ שהייתה עליו. לפי הדיווח, שתי נשותיו של המנהיג נהרגו עימו, בעוד הילדים לא נפגעו. עוד דווח כי נערכות בדיקות ביומטריות כדי לוודא שאל-בגדאדי הוא ההרוג.


לפי "ניוזוויק", מי שביצע את המבצע הוא "כוח דלתא", פלוגת הכוחות המיוחדים המבצעית הראשונה של צבא ארה"ב, והמבנה שבו שהה אל-בגדאדי נהרס כליל אחרי הקרב. עוד דווח, כי בסביבות השעה 23:00 בלילה, החלו להישמע באיזור רעשים של כלי טייס. המבצע עצמו וחילופי האש נמשכו כשלוש שעות.

בד בבד, הבית הלבן הודיע כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ימסור "הצהרה דרמטית" היום בשעה 15:00, שעון ישראל. קודם לכן, טראמפ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "משהו גדול מאוד קרה עכשיו". עוד דווח כי הנשיא האמריקני אישר לפני כשבוע את הפעולה המיוחדת.

הפופולריים