דיווח: המיליציות בעיראק נקטו צעדי זהירות "בעקבות תקיפות ישראל"

דיווח: בעיראק ננקטו אמצעים בשל "תקיפות ישראל"
העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח כי המיליציות העבירו מחסני תחמושת למקומות אחרים והחליפו עמדות צבאיות בכמה אזורים במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטס
צילום: צילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

העיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" מדווח הבוקר (שלישי) מפי מקורות המקורבים למיליציות השיעיות בעיראק כי הן נקטו שורה של צעדי זהירות, על רקע הדיווחים על התקיפות הישראליות נגד בסיסים ומחסני נשק של אותן מיליציות, הנאמנות לאיראן.

לפי הדיווח, אותם צעדים כוללים העברות של מחסני אמצעי לחימה ובסיסים קבועים של אותן מיליציות והחלפת עמדות צבאיות חשובות בכמה אזורים ברחבי המדינה. עוד נטען בדיווח כי ארגון הגג של המיליציות השיעיות, "הגיוס העממי", הורה לזרועות התקשורת של המיליציות שלא להגיב על הדיווחים על התקיפות ועל תקריות שעשויות להתרחש בהמשך. עוד הוא הורה שלא לאפשר לעיתונאים ופוליטיקאים להיכנס לבסיסים שלהן.

בד בבד מבקרת בימים האחרונים בטהראן משלחת של אחת המיליציות הנאמנות לאיראן, "תנועת א-נוג'באא'". דובר המיליציה, נסר א-שמרי, אמר באחת מהפגישות שם כי כל ממשלה בעיראק שתפעל נגד איראן, תיפול תוך כמה שבועות. הדובר של המיליציה גם אמר באחת הפגישות כי היא עוקבת אחר 11 בסיסים של צבא ארצות הברית ברחבי עיראק.

בעיתון גם ציטטו גורם בכיר במיליציות שהתראיין בעילום שם שאמר כי הגולן הוא מקום ראוי להגיב על התקיפות האלה, המצריכות תגובה. נזכיר כי באופן רשמי המיליציות השיעיות בעיראק לא ייחסו לישראל את התקיפות המדוברות וגם לא ממשלת עיראק.

הפופולריים