דיווח בלבנון: שתי מכליות נפט הותקפו במפרץ הפרסי

דיווח: מכליות נפט הותקפו במפרץ הפרסי
הצי החמישי של ארה"ב מאשר שהייתה פגיעה בשתי ספינות בים בעומאן. הצוות של המכלית הראשונה נאלץ לנטוש את הספינה בעקבות השריפה שנגרמה מהפיצוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספינה
צילום: צילום: אי-פי

הצי החמישי של ארצות הברית מאשר הבוקר (חמישי) כי הותקפו שתי מכליות נפט באזור מפרץ עומאן. לפי הדיווחים בלבנון, הספינות שהותקפו בים של עומאן שלחו קריאות הצלה. צוות של המכלית הראשונה נאלץ לנטוש את הספינה בעקבות השריפה שנגרמה מהפיצוץ. 

אחת המכליות שנפגעה, Front Altair, הפליגה תחת דגל איי מרשל. המכלית השנייה שנפגעה, Kokuka Courageous הועמסה בנמל ג'ובאיל בסעודיה, והייתה בדרכה לסינגפור. המכלית הפליגה תחת דגל פנמה. במקביל, כוחות הביטחון הימיים של בריטניה הזהירו מפני תקרית לא מוגדרת במפרץ של עומאן, והפצירו לשמור על "זהירות מירבית" על רקע המתיחות בין איראן לארצות הברית. 

לפני חודש, שר האנרגיה של סעודיה, ח'אלד אל-פאלח, הודיע כי שתי מכליות סעודיות נפגעו בהתקפה נגד ארבע ספינות המסחר בקרבת המים הטריטוריאליים של איחוד האמירויות. לדבריו, אחת מהן הייתה אמורה להעמיס נפט מנמל ראס תנורה בסעודיה ומשם לשוט לכיוון ארצות הברית כדי לתת שירות ללקוחות של ענקית הנפט הסעודית ארמקו. לפני כשבועיים פורסם בחדשות הערב כי המוסד אסף מידע לפיו איראן היא האחראית לחבלה בספינות

במהלך החודשים האחרונים גברה המתיחות בין ארצות הברית לאיראן שלוותה בהתבטאויות חריפות של מנהיגי שני הצדדים. לפני כשבוע אמר נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ כי "פעולה צבאית נגד איראן זו תמיד אפשרות – אבל עדיף לדבר". 

הפופולריים