הארגון לשת"פ אסלאמי: "מגנים את ההחלטה להכיר בירושלים בירת ישראל"

מדינות אסלאמיות נגד הכרה בירושלים כבירת ישראל
הארגון, המונה 22 מדינות, דוחק במדינות החברות בו לנקוט צעדים מתאימים נגד מדינות שמעבירות את השגרירויות שלהן לירושלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן
צילום: צילום: AP

הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי גינה היום (שבת) את החלטתה של ארצות הברית להכיר בירושלים בירת ישראל, וכל החלטה אחרת שמאמץ גוף בינלאומי "התומכת בהמשך הכיבוש".

בהצהרה שפורסמה במכה שבסעודיה, דוחק הארגון במדינות החברות בו לנקוט צעדים מתאימים נגד מדינות שמעבירות את השגרירויות שלהן לירושלים. עוד נמסר כי הארגון דוחה כל צעד לא חוקי, כהגדרתו, שנוקטת ישראל לשינוי העובדות בשטחים הפלסטינים הכבושים ולפגיעה בפתרון שתי המדינות.

בחודש מארס נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שחתם על צו נשיאותי המכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן. נתניהו שיבח את טראמפ, והשווה אותו למנהיגים זרים בהיסטוריה - דוגמת כורש, הארי טרומן והלורד בלפור.

"זה יום היסטורי" אמר נתניהו בהצהרות לתקשורת שהעניקו שני המנהיגים לתקשורת. "למשך שני עשורים, סוריה ירתה מהגולן לעבר אזרחים ישראלים. בשני ימים אדירים ביוני 1967 ישראל שיחררה את רמת הגולן. ב-1973 סוריה ערכה מתקפת פתע כדי להחזיר לעצמה את הגולן, וישראל הצליחה להיאבק בכך. מאז שישראל ניצחה בשתי המלחמות הללו, עברו למעלה מ-50 שנים, עד ההכרה היום. ההחלטה של טראמפ להכיר בריבונות ישראל על הגולן, מהווה דוגמה לצדק שנעשה".

הפופולריים