בכיר במשמרות המהפכה: "אם ארה"ב תתקוף אותנו - ת"א וחיפה יימחקו"

"אם ארה"ב תתקוף אותנו - ת"א וחיפה יימחקו"
יאדוללא חבאני העביר מסר תקיף במלאות 40 שנה למהפכה האיסלאמית. נשיא איראן נאם בעצרת: "המזימה האמריקנית נגד הרפובליקה האיסלאמית לעולם לא תצליח. על האמריקנים והציונים לדעת שהניצחון שייך לאיראנים". סגן מפקד משמרות המהפכה: נעניש בחומה את מי שיעז לתקוף אותנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משתתפים בעצרת בטהראן לרגל 40 שנה למהפכה האיסלאמית, פברואר 2019
צילום: אי-פי

בכיר במשמרות המהפכה האיראניים יאדוללא חבאני, איים היום (שני) שאם ארצות הברית תתקוף את איראן, תל אביב וחיפה יימחקו מעל פני האדמה. במלאות 40 שנה למהפכה האיסלאמית אמר הבכיר: "לארצות הברית אין את האומץ לירות כדור בודד עלינו למרות הצבא החזק שלה. אבל אם יתקפו אותנו, אנחנו נשטח את תל אביב וחיפה עד עפר".

נשיא איראן חסן רוחאני אמר כי ארצו תרחיב את עוצמתה הצבאית, ובכלל זה את תכנית הטילים שלה, וכי טהראן לא תבקש רשות לכך מאיש. "לא ביקשנו ולא נבקש רשות כדי לפתח סוגים שונים של טילים. נמשיך בדרכנו להשגת כוח צבאי", אמר בנאום לציון 40 שנה למהפכה האיסלאמית.

רוחאני הדגיש כי המהפכה מצליחה להגן על העם האיראני מפני מזימות של אויביה. "המזימה האמריקנית נגד הרפובליקה האיסלאמית לעולם לא תצליח. על האמריקנים והציונים לדעת שהניצחון שייך לאיראנים".

רוחאני הוסיף שארצו תתגבר על העיצומים האמריקניים, אף שאזרחי המדינה ניצבים בפני קשיים. לדבריו, איראן ניצבת בפני מלחמה פסיכולוגית אבל תתגבר גם על זה לבסוף.


סגן מפקד ממשמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, דחה בביטול את דרישת ארצות הברית שאיראן תפנה את כוחותיה מסוריה. לדבריו, "האויב אינו יכול לבקש מאתנו לעזוב את האזור. הוא זה שצריך לעזוב אותו". הוא הוסיף שאיראן תעניש בחומרה מי שיעז לתקוף אותה: "הגענו לרמה שבה אנו מסוגלים להגן צבאית על גבולותינו".

בשבוע שעבר חשף מפקד משמרות המהפכה של איראן, עלי ג'עפרי, מפעל תת־קרקעי לייצור טילים בליסטיים מדויקים. בטקס מיוחד לציון 40 שנה למהפכה האיסלאמית באיראן אמר ג'עפרי כי חשיפת המפעל היא תגובה ל"שחצנות המערבית". הוא איים כי ארצו תשגר לישראל מטר של טילים אם תעשה מעשה שטות נגד איראן.

ג'עפרי הוסיף כי הכוח ההגנתי והמרתיע של איראן נועד כדי לשמור על ביטחונה, והוא אינו ניתן למיקוח במשא ומתן. הוא ציין כי טילים שיוצרו בעבר מוסבים כעת לטילים חכמים. 

 

הפופולריים