המסר של וושינגטון לאבדיה - אנחנו מאמינים בך

המסר של וושינגטון לאבדיה - אנחנו מאמינים בך
המעבר ללייקרס של רוי האצ'ימורה, עד לא מזמן שחקנה של הקבוצה מהבירה, מסמנת אמון של המועדון בפורוורד הישראלי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דני אבדיה
צילום: רויטרס

ביום שני השבוע היו צריכים לקבל החלטה בוושינגטון וויזארדס. אחרי משא ומתן עם לוס אנג'לס לייקרס, הם בחרו לשחרר את רוי האצ'ימורה לקבוצה מעיר המלאכים בעבור קנדריק נאן ועוד כמה בחירות דראפט. בהחלטה מודעת של ההנהלה, הוויזרדס העבירו את המתחרה הגדול ביותר של דני אבדיה על דקות משחק, ובפועל אמרו לדני - אנחנו בוחרים בך.

וזה לא מפתיע במיוחד, רק לפני חודש ב-ESPN דווח על הצעה עבור הפורוורד הישראלי, הפעם מכיוון פיניקס סאנס. וושינגטון דחתה את ההצעה על הסף. כי ווס אנסלד ג'וניור, המאמן של וושינגטון, מרוצה מדני וכבר מצליח לנצל את היכולות ההגנתיות של אבדיה במהלך העונה, שעל פי סטטיסטיקות רבות נמצא בשורה אחת עם השומרים הטובים בליגה. עכשיו, אחרי שהוא קנה את המקום שלו על המגרש, הוא הרוויח גם את ההזדמנות להביא עצמו לידי ביטוי בהתקפה.

זה לא אנחנו, זה אתה - רוי האצ'ימורה. צילום: רויטרס

האצ'ימורה ואבדיה על הנייר מאד דומים. שניהם שחקנים לא אמריקנים, שניהם משחקים בעמדת הפורוורד ושניהם נבחרו אפילו באותו מקום בדראפט, התשיעי. רק שהאצ'ימורה היה אמור להיות כלי התקפי, אבל לא הצליח להבריק במיוחד, ומצא עצמו מחוץ למועדון מהבירה. בחשבון פשוט, התפנו 24 דקות משחק בעזבונו, וסביר להניח שדני יזכה לנתח משמעותי מהן.

וזה מהר מאד השתלם. השבוע, ניצחה וושינגטון את דאלס 126:127, כשדני מספק את אחד המשחקים הטובים שלו העונה, עם 15 נקודות, 10 ריבאונדים ושלוש חטיפות ב-32 דקות. הג'נרל מנג'ר של וושינגטון התייחס לטרייד ואמר שדני חלק חשוב מאוד מהעתיד שהם מתכננים, "רצינו לתת לו יותר אחריות והזדמנויות".

שפרד הודה שאחת הסיבות לטרייד הייתה פינוי דקות לאבדיה, והוסיף "הגנתית, אני חושב שאנחנו זקוקים לו על הפרקט. הוא גם הפך לפליימייקר משני טוב והוא רק בן 22, יש לו עתיד מזהיר". הלילה דני סיים עם דאבל-דאבל נוסף של 10 נקודות, 10 ריבאונדים, חטיפה ובלוק ב-30 דקות בניצחון וושינגטון 103:108 על יוסטון.

הפופולריים