בעקבות פעילותו האנטישמית: קריאות בגרמניה לביטול הופעותיו של רוג׳ר ווטרס

קריאות בגרמניה לביטול הופעותיו של רוג׳ר ווטרס
סולן להקת ״פינק פלויד״ ופעיל ה-BDS יוצא באביב לסיבוב הופעות באירופה • הנציב נגד אנטישמיות של העיר ברלין והאגודה הגרמנית-ישראלית ברלין וברנדנבורג פנו למארגן הקונצרטים ולאצטדיון מרצדס בנץ בברלין בבקשה לבטל את שתי הופעותיו • למרות הביקורות, הנטייה היא לכבד את החוזה עם ווטרס ולאפשר לו להופיע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוג'ר ווטרס
צילום: צילום: איי-פי

רוג'ר ווטרס, סולן להקת ״פינק פלויד״ ופעיל ה-BDS, יוצא באביב לסיבוב הופעות באירופה, ובגרמניה מתוכננות לו שש הופעות. במדינה, שבה גופים שמתוקצבים מקופת הציבור אינם יכולים על פי חוק לקיים פעילויות עם פעילי או תומכי BDS, נשמעות כעת קריאות לבטל את הופעותיו של רוג׳רס.

אתמול (רביעי) פנו הנציב נגד אנטישמיות של העיר ברלין והאגודה הגרמנית-ישראלית ברלין וברנדנבורג (DIG) ישירות למארגן הקונצרטים ולאצטדיון מרצדס בנץ בברלין בבקשה לבטל את שתי הופעותיו שם בגלל התבטאויותיו בעבר. בעליו של ״מרצדס בנץ ארנה״ דחה את הבקשה וציין: ״אנחנו מגנים כל צורות של אנטישמיות. במקרה הספציפי של מר ווטרס, אנו מודעים להצהרותיו הפומביות ולדיווחים הקשורים אליו. אבל אנחנו מתכננים למלא את ההתחייבויות החוזיות שלנו עם האמרגן שהזמין את האולם״.

מפיק מסע ההופעות אמר בתגובה: ״בזמן חתימת חוזה ההופעות וההתחייבויות הנלוות למופעים המדוברים של רוג'ר ווטרס היינו מודעים רק להצהרות בודדות של ווטרס שאנחנו מוצאים בעייתיות ולא משקפות בשום אופן את השקפותינו שלנו". גם בפרנקפורט פנה מייק יוזף, חבר מועצת המנהלים של ה-Festhalle, האולם שבו יופיע רוג׳רס, להנהלה בקשה לביטול הקונצרט. ״היו מספיק דיבורים על הנושא. יש לפעול. לאנטישמיות אין מקום בפרנקפורט", אמר יוזף ל-BILD.

ואולם, הנהלת האולם הודיעה כי תקיים את החוזה עם ווטרס שכן לא הורשע ולא ננקטו נגדו הליכים משפטיים מתמשכים. דורשי ביטול הקונצרטים ציינו כי ווטרס משתמש בבמה בגלוי לשנאת ישראל, והפריח בעבר בהופעותיו (2013) בלון בצורת חזיר עליו הוטבע בין היתר גם מגן דוד.

הפופולריים