"מה שיש לזהבי זה רעב בלתי נגמר"

"מה שיש לזהבי זה רעב בלתי נגמר"
אורן יוסיפוביץ' מחבר הספר "זהבי - סיפור של ווינר", על השחקן הבולט ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ערן זהבי
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

העיתונאי ומחבר הספר "זהבי - סיפור של ווינר", אורן יוסיפוביץ' דיבר היום (חמישי) בכאן רשת ב על הכוכב הבולט ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, לקראת הדרבי התל אביבי. "מה שיש לזהבי זה רעב בלתי נגמר", אומר יוסיפוביץ', "הרעב הזה מתודלק כל הזמן ברצון של הרבה אנשים לזלזל בו". 


"אני חושב שישראל בכלל היא לא מדינה שמקבלת בקלות סופרסטארים גדולים, בתחומים שונים", הוא ממשיך, "חלק אולי הרוויחו את זה וחלק לא, אבל אפילו אם מסתכלים רק על כדורגל - איזה כדורגלן הוא באמת מאה אחוז קונצנזוס היום. אין כמעט. אולי מישהו חכם ממני צריך להסביר למה, אבל בישראל לא קל להיות סופרסטאר בתחומך".

יוסיפוביץ' טוען שמה שתורם לאנטגוניזם כלפי זהבי "זה גם האופי שלו, שהוא לא משחק את המשחק, הוא לא חייב כלום לאף אחד, הוא אומר את מה שהוא חושב וזה מעצבן אנשים". "אני חושב שכל אחד נהנה מהתעסקות, וכדורגלן, ככל שאתה מתעסק בו, ככה הוא יותא חשוב וחי", אומר יוסיפוביץ' וממשיך: "כל אחד מהאנשים האלה מפחד מהיום שזה יגמר, וגם אצל זהבי מתישהו זה יגמר. זה אגב, אחד החלקים הכי קשים בפרישה - יש את החלק שאתה לא יכול, פיסית, לעשות את מה שאתה אוהב, ויש את החלק שכל כך הרבה היו מדברים עליך, ועכשיו כבר לא מדברים עליך. אני בטוח שהוא אוהב שמדברים עליו".

בנוגע לתוכניות העתיד של השחקן בן ה-35 ולאפשרות הפרישה שלו אמר יוסיפוביץ': "קודם כל יש את הרצון לזכות בעוד אליפות - מין סגירת מעגל כזאת. מי ששונא (את זהבי) לא יראה את זה ממש בקרוב. אם העונה תגמר רע אפשר להגיד שבסוף העונה הזאת זה יגמר, אבל אני חושב שזה דווקא יתן עוד רעב ולנסות עוד פעם".

הפופולריים