כוכב האייטיז ריק אסטלי תובע מיליונים מראפר אמריקני

הזמר ריק אסטלי תובע מיליונים מראפר אמריקני
כוכב האייטיז טוען כי יאנג גרייבי עשה שימוש לא חוקי בקולו בסינגל Betty (Get Money) ששחרר בקיץ האחרון • על פי התביעה, אסטלי נתן לראפר אישר לעשות שימוש בקטע המוזיקלי בלבד מהפזמון של הלהיט Never Gonna Give You Up
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריק אסטלי, יאנג גרייבי
צילום: צילום: אי-פי

כוכב האייטיז הבריטי ריק אסטלי הגיש תביעה נגד הראפר האמריקני יאנג גרייבי (Yung Gravy) ושני מפיקים מוזיקליים בטענה שחיקו את קולו מהלהיט "Never Gonna Give You Up" בשיר "Betty (Get Money)". כך פרסם הלילה (שישי) אתר TMZ. על פי האתר, אסטלי תובע מיליוני דולרים מהראפר - אולם לא צוין סכום מדויק.

במסמכים שהוגשו אתמול לבית המשפט בלוס אנג'לס, טען אסטלי כי גרייבי והמפיקים המוזיקליים שלו "זממו במכוון לכלול את חיקוי הקול לאורך כל השיר". בתביעה כלל אסטלי גם את המפיקים המוזיקליים דילון פרנסיס וניק סילי (Popnick) שחיקה את אסטלי בשיר.

אסטלי טען בתביעה כי מעולם לא נתן לגרייבי או לכל מי שהיה מעורב בהפקת הסינגל Betty (Get Money) "רשות להשתמש או להתחזות בקולו, וכיוון שגרייבי עשה זאת הוא חיבל בכל סיכוי לשיתוף פעולה עתידי של אסטלי עם אמן אחר בעתיד". יש לציין כי אסטלי כן נתן אישור לראפר להשתמש בקטע המוזיקלי מתוך הפזמון של השיר - אך לא בקטעי הקול.

בתביעה הצביע אסטלי על דוגמאות לכך שגרייבי היה מודע למעשיו, בין היתר בריאיון למגזין המוזיקה האמריקני "בילבורד", בו אמר כי "שיחזר את קולו של ריק - כי זה מקל על העבודה מבחינה משפטית".

הלהיט Never Gonna Give You Up ששוחרר ביולי 1987 היה סינגל הבכורה של אסטלי והגיע למקום הראשון במצעדי הפזמונים ב-25 מדינות, בראשן בריטניה והמצעד האמריקני של "בילבורד". Betty (Get Money) של גרייבי שוחרר בחודש יוני האחרון כסינגל הראשון של אלבומו השלישי. הוא זכה להצלחה גדולה בטיקטוק כשנעשה בו שימוש ביותר מ-100 אלף סרטונים שעלו ברשת החברתית.

הפופולריים