בגלל המועמדת המפתיעה: מארגני האוסקר פתחו בבדיקה

בגלל מועמדת מפתיעה: מארגני האוסקר פתחו בבדיקה
כוכבת הסרט "לזלי היקרה" קטפה מועמדות לפרס השחקנית הראשית הטובה ביותר • כעת, כך מדווחים באתר "וראייטי", פתחה האקדמיה האמריקנית לקולנוע בסקירה לבדיקת מסע יחסי הציבור שעשו מפיקי הסרט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנדראה רייסבורו, מתוך "לזלי היקרה"
צילום: באדיבות סרטי יונייטד קינג

האקדמיה האמריקנית לקולנוע הודיעה הלילה (שישי) כי היא עורכת "בדיקה של נהלי מסע יחסי הציבור", בעקבות המועמדות המפתיעה של השחקנית האנגליה אנדראה רייסבורו לפרס אוסקר לשחקנית הראשית הטובה ביותר. עם זאת, בהודעה שפרסמה, האקדמיה לא הזכירה את כוכבת הסרט "לזלי היקרה" באופן ספיציפי.

"מטרת האקדמיה להבטיח שתחרות הפרסים תתנהל בצורה הוגנת ואתית", נמסר בהודעה. "אנו עורכים סקירה של נהלי הקמפיין סביב המועמדים של השנה הנוכחית, כדי לוודא שאף הנחיה לא הופרה, וכדי ליידא אותנו אם יתכן שיהיה צורך בשינויים בהנחיות בעידן החדש של מדיה חברתית ותקשורת דיגיטלית. יש לנו אמון ביושרה של נהלי הבחירה וההצבעה שלנו, ואנו תומכים בקמפיינים כשרים עבור הופעות יוצאות דופן".

רייסבורו, כוכבת סרט האינדי "לזלי היקרה" שהכניס בקופות ברחבי העולם 27 אלף דולר בלבד, הוכרזה ביום שלישי האחרון כאחת מחמש המועמדות לפרס השחקנית הראשית הטובה ביותר. רייסבורו לא נחשבה מועמדת אפשרית באתרי הבידור השונים, בין היתר משום שאינה מועמדת על תפקידה בטקסי הפרסים החשובים בעונת הטקסים הנוכחית - כמו גלובוס הזהבגילדת שחקני המסך או פרסי בחירת המבקרים. מאז יום שלישי האחרון, בתעשיית הבידור האמריקנית תוהים האם מסע יחסי הציבור של מפיקי הסרט הפרו את הכללים וההנחיות שקבעה האקדמיה ואף נפוצו שמועות כי היא עלולה להיפסל.

באתר "וראייטי" דיווחו הלילה כי חברי האקדמיה צפויים לקיים פגישה בנושא ביום שלישי הקרוב כששמה של רייסבורו נכנס לסדר היום. עם זאת, גורמים שמעורים בנושא מסרו לאתר החדשות האמריקני כי טרם הוגשו תלונות רשמיות בנושא.

רייסבורו, בת 41, שחקנית פעילה בתעשייה זה יותר משני עשורים. היא השתתפה בסרטים "בירדמן", "ווליס ואדוארד", "יצורים ליליים" ובתוכנית הטלוויזיה "קשר דם". מלבדה מועמדות על פרס האוסקר בקטגוריה - קייט בלאנשט ("טאר המנצחת"), מישל יאו ("הכול בכל מקום בבת אחת"), אנה דה ארמס ("בלונדינית") ומישל וויליאמס ("הפייבלמנים").

הפופולריים