להב שני צפוי להתמנות למנצח הראשי של התזמורת הפילהרמונית של מינכן

להב שני יהיה המנצח הראשי בפילהרמונית של מינכן
המנהל המוזיקלי של הפילהרמונית הישראלית אישר את הדברים בהודעה לחברי התזמורת • שני הדגיש כי ימשיך בתפקידו בישראל, אולם יפרוש מתפקיד המנצח הראשי בפילהרמונית של רוטרדם לאחר שמונה שנים • מינוי יעלה להצבעה במועצת העיר מינכן ביום רביעי הקרוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
להב שני, כאן חדשות
צילום: להב שני, כאן חדשות

המנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, להב שני, עתיד להתמנות לתפקיד המנצח הראשי של התזמורת הפילהרמונית של מינכן. כך אישר בהודעה שהופצה לחברי התזמורת ופורסמה הערב (שבת). שני הדגיש במכתבו כי ימשיך בתפקידו בפילהרמונית הישראלית.

"לאחרונה התפרסמו ידיעות על כך שהתזמורת הפילהרמונית של מינכן הציעה לי להיות המנצח הראשי הבא שלה", כתב שני בהודעתו. "אני רוצה לאשר לכם כי הפרסומים נכונים. ביום רביעי הקרוב תצביע מועצת העיר מינכן על כך ולאחר מכן תהיה הכרזה רשמית על המינוי, שייכנס לתוקף בעונת 2026/27".

שני ציין כי בכוונתו להמשיך בתפקידו כמנצח הראשי בפילהרמונית של רוטרדם עד סוף עונת 2025/26 כמתוכנן. הוא הוסיף כי לאחר מכן יפרוש מתפקידו שם לאחר שמונה שנים בתפקיד.

"חשוב לי במיוחד להדגיש שאמשיך בתפקידי בפילהרמונית הישראלית ושאין במינוי הזה פגיעה בקשר בינינו בשום צורה שהיא", ציין שני. "הפילהרמונית של מינכן מדעת ושמחה על כך שאנהל את שתי התזמורות במקביל וכבר העלתה מספר רעיונות לשיתופי פעולה בזמן הקרוב".

שני, בן 34, מנצח ופסנתרן, בוגר תיכון "תלמה ילין", בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, בית הספר הגבוה למוזיקה ע"ש הנס אייזלר בברלין והמרכז למוזיקה ירושלים במשכנות שאננים. משנת 2020 משמש שני כמנהלה המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תפקיד אותו ירש מהמנצח הוותיק זובין מהטה.

הפופולריים